Zamknij

"Robot" upamiętniony w 80. rocznic śmierci. Tak wygląda poświęcona mu wystawa [FOTO]

11:00, 13.11.2023
Skomentuj Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Waldemarowi Szwiecowi. Fot: Agnieszka Bielecka dla UMT Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Waldemarowi Szwiecowi. Fot: Agnieszka Bielecka dla UMT

W niedzielę (12 listopada) parafia św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu uczciła 80. rocznicę bohaterskiej śmierci porucznika Waldemara Szwieca, znanego jako "Robot". 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

W wydarzeniu uczestniczył między innymi wiceprezydent prezydenta Torunia, Adrian Mól. Pierwszym punktem uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy, upamiętniającej ppor. Waldemara Szwieca oraz jego bohaterskie czyny podczas II Wojny Światowej.

[FOTORELACJA]9730[/FOTORELACJA]

Przed wybuchem wojny mieszkał w Toruniu, w kamienicy przy ulicy Rybaki 59. 

Następnie w kościele parafialnym odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, podczas której wierni modlili się za porucznika Szwieca oraz za wszystkich bohaterów, którzy poświęcili swoje życie dla niepodległości Polski.

Po zakończeniu mszy uczestnicy przeszli obok kościoła, gdzie otwarta została specjalna wystawa poświęcona życiu i działalności porucznika Waldemara Szwieca.

Ekspozycja prezentowała najważniejsze momenty jego życia. Podkreślając jego udział w wojnie w 1939 roku, przez kampanię francuską w 1940, aż po służbę w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie i dowodzenie partyzantką Armii Krajowej. Wiele osób miało okazję lepiej poznać historię bohatera, dzięki licznym dokumentom oraz zdjęciom zaprezentowanym na wystawie. 

Zobacz także: 

(W.P)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

BłądBłąd

1 0

to jest Tablica gen Józefa Hallera (Błękitnego, Rozmodlonego Generała ),
a nie Robota
przygłoopawe Pismaki z DD Toruń wyborczego

11:20, 13.11.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MeggieMeggie

0 0

Naucz się czytać ze zrozumieniem

19:11, 13.11.2023


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%