Zamknij

Niesamowity akt miłosnego uniesienia w lesie pod Toruniem. Zobacz to nagranie!

07.18, 01.04.2021
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Niesamowity akt miłosnego uniesienia w lesie pod Toruniem. Zobacz to nagranie!

„Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr” - jak śpiewali Skaldowie w swoim hicie sprzed kilkudziesięciu lat. Piosenka może i stara, ale nadal aktualna, bo wiadomo jak wiosna, to i słoneczko. Wszystko budzi się do życia także zwierzęta. Koty marcują, żaby... no właśnie te żeby, to właściwie co robią?  

Jeden z pracowników Lasów Państwowych Nadleśnictwa Dobrzejewice natknął się na pewną parę, która dość głośno oddawała się igraszkom. Byli tak bardzo sobą zajęci, że nawet nie przeszkadzało im, że pewien dość wścibski (no bo jak tu go nazwać) pan leśniczy, nagrywa z nimi filmik.  

Wspomniana para to oczywiście dwie ropuchy, które zastygły w miłosnym uścisku, wcale nie kryjąc się ze swoimi potrzebami. Przecież to normalne, że dwójka dorosłych ropuch oprócz pływania w wodzie i wylegiwania się na słoneczku, ma też inne potrzeby, prawda?  

Polecamy oglądanie filmu z włączonym dźwiękiem.  Film dostępny TUTAJ

- Po ulewie pośród roślinności porastającej brzegi rozlewisk gromadzą się samce żab. Nawołują samice, które siedzą w wodzie i chłoną ją przez skórę. Dobrze nawodniona samica kieruje się ku zwieszającej się w górze gałęzi. Po drodze samicę chwyta samiec i trzyma ją w godowym uścisku zwanym ampleksusem – opisują naukowcy w artykule opublikowanym w National Geographic Polska. Także seks ropuch nie powinien nas już tak dziwić. Wszystko jest w normie.  

Mamy też ważną informację, wszystkie płazy w Polsce, są objęte prawną ochroną, a nagrane na filmiku ropuchy to właściwie ropuchy krajowe, największe i najpospolitsze, które dorastają do ponad 12 cm długości. Ich okres godów zaczyna się właśnie z końcem marca i trwa około miesiąc.  

[ALERT]1617220134476[/ALERT]

(AŚ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JpJp

2 0

To tak jak w zeszłym roku jedna pani doktor z biliotekarstwa .Wylądowała w miłosnym uscisku z owczarkiem niemieckim .Trzeba bylo interwencji chirurga .Żeby przerwać miłosne uniesienie..Pies stracił przyrodzenie a pani doktor za osiągnięcia została członkiem a pan Będzie i rektorem .Za osiągnięcia. 19:02, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%