Zamknij
REKLAMA

Z psem do restauracji? W Toruniu możesz to zrobić!

14:17, 11.05.2016 | Katarzyna Fus
Skomentuj źródło: dogintravel.com
REKLAMA

Coraz więcej lokali i usługodawców rozumie potrzeby właścicieli psów, ale i samych zwierzaków. Gdzie w naszym mieście możemy z nimi wejść?

Właściciele psów często mają ten problem: co zrobić ze zwierzęciem, gdy chcemy zjeść na mieście lub mamy do załatwienia inne sprawy? Jeszcze gorzej jest, gdy wyjeżdżamy na weekend lub dłuższy urlop. Podrzucić babci? Zawracać głowę znajomym? A co z tęsknotą psa? Posiadacze pupili, decydując się na podróż z psem, coraz częściej sugerują się dostępnością hosteli, campingów, restauracji dla zwierząt.

Na przeciw tym potrzebom wyszli społecznicy, którzy założyli stronę DogInTravel.com. Na niej umieszczają konkretne miejsca przyjazne psiakom. Okazuje się, że jest ich coraz więcej w Polsce. Co ciekawe, jest ich już całkiem sporo także w Toruniu.

Na razie na mapie grodu Kopernika możemy znaleźć ponad 20 lokali gastronomicznych, 4 salony fryzjerskie, a także kilkanaście sklepów. Każdy taki lokal opatrzony jest specjalną naklejką na witrynie lub przy wejściu, co pomaga w odnalezieniu zarówno turystom, jak i mieszkańcom miejsca, do których możemy wejść z psem.

- Lokale są też umieszczone na mapie na stronie internetowej, więc spokojnie możemy zaplanować podróż w Polsce jak i zagranicą – mówi Magda Pieczatowska-Mysiak, pomysłodawczyni akcji i portalu. - Generalnie idea jest taka, żeby wprowadzić psa do społeczeństwa, jako jego część. Pies jest też istotą społeczną, nie może przecież siedzieć cały czas w domu. Stąd takie działania „pro psie”, by nasze pupile nie kojarzyły się tylko z psią kupą na chodniku.

Działaczka podkreśla, że w przepisach, także tych sanitarnych, właściwie nie ma zakazu wprowadzania zwierząt do miejsc usługowych. Być może dlatego akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem psiarzy, jak i przedsiębiorców, którzy sami zgłaszają do uczestnictwa w akcji. Miłym zaskoczeniem jest pozytywne podejście do tematu również w Toruniu.

- Najczęściej, jeśli właściciel restauracji ma psa, to nie ma większych oporów przed goszczeniem u siebie klientów ze zwierzakiem – zaznacza Magda Peem. - Zgoda uzależniana jest też od tego, jak duża jest powierzchnia. Jeśli lokal jest mały, może być problem, żeby zapewnić swobodę innym gościom. Muszę przyznać, że jest coraz większe zainteresowanie umieszczaniem lokali na naszej mapie. Staramy się robić to na bieżąco. Przygotowaliśmy też wskazówki – savoir vivre, jak zachowywać się z psem w restauracji, żeby nie przeszkadzać innym gościom lokalu. Chciałabym też podkreślić, że nasza działalność nie ma charakteru komercyjnego, a jedynie non profit.

A o manierach w restauracji podczas wizyty z psem przeczytasz  tu

Do kampanii „Pan Pies w Przestrzeni Publicznej” dołączyły m.in. Bydgoszcz, Olsztyn. Piła, Sopot, ale miejsc przyjaznych psom jest o wiele więcej w całej Polsce.

(Katarzyna Fus)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%