Zamknij

Torunianin ma mózgowe porażenie dziecięce. W sieci prosi o wsparcie

17:00, 23.06.2022 | .
Skomentuj Fot. Nadesłane
REKLAMA

Przez chorobę od urodzenia ma problemy z poruszaniem się, a niedawno jego stan jeszcze się pogorszył. Teraz torunianin zdecydował się poprosić o pomoc. Pomożecie?

Radosław Domagalski od urodzenia zmaga się z chorobą dziecięcego czterokończynowego porażenia mózgowego z naciskiem na nogi. Ma bardzo duże problemy z poruszaniem się.

Przez całe życie korzysta z różnego rodzaju wózków, chodzików i innych tego typu urządzeń.

- W wieku 6 lat miałem operację, polegającą na podcinaniu ścięgna w pachwinach i pod kolanami. Pozwoliło mi to dalej walczyć o moją sprawność i samodzielność, która została mi odebrana w wyniku błędu lekarskiego

- mówi mieszkaniec Legionów.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

Jest coraz gorzej

W ubiegłym roku stan zdrowia torunianina pogorszył się, a wszystko przez zwichnięcie lewego biodra. Konieczna była kolejna operacja i wszczepienie endoprotezy lewego stawu biodrowego.

- Od sierpnia zeszłego roku powoli i stopniowo mój stan zdrowia stabilizuje się. W dalszym ciągu, jednak niezbędna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja, która nie jest refundowana. Lekarstwa, oraz regularne konsultacje fizjoterapeutyczne i medyczne są bardzo drogie - dodaje Radosław.

Potrzebne pieniądze

W związku z tym mężczyzna założył w sieci specjalną zbiórkę, gdzie można wpłacać pieniądze na jego dalsze leczenie. W opisie zbiórki czytamy, że zebrane środki pomogą mu pozbyć się m.in. barier architektonicznych.

- W życiu codziennym staram się samodzielnie osiągać wysokie cele, pomagać innym ludziom, a także przekazywać im mnóstwo pozytywnej energii. Z reguły, mimo swojego ogromnego bólu, jestem uśmiechnięty i staram się pozytywnie patrzeć na świat - opisuje swoją sytuację torunianin.

Jak dotąd zbiórkę wsparło już blisko pół tysiąca osób, które wpłaciły ponad 21 tysięcy złotych, ale potrzeby są dużo większe. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%