Zamknij

Toruń: ruszają piernikalia. Na studentów czeka mnóstwo atrakcji!

07:39, 20.05.2022 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj fot. Andrzej Romański
REKLAMA

Toruń: ruszają piernikalia. Na studentów czeka mnóstwo atrakcji!

W piątek przez cały dzień obowiązują godziny rektorskie, a Samorząd Studencki przygotował liczne aktywności już od rana. Na terenie przy Domu Studenckim nr 9 odbędą się m.in. turniej beerponga, gra w dwa ognie i zawody w skokach na skakance.

Piernikalia nie mogą odbyć się bez tradycyjnego studenckiego pochodu, który wyruszy w piątek o godzinie 15:00 sprzed Domu Studenckiego nr 5 w kierunku kampusu uniwersyteckiego na Bielanach.

W sobotę dzień rozpocznie się od śniadania na trawie między akademikami. Na studentów i studentki tego dnia czeka również wiele gier zespołowych, m.in. tradycyjny mecz w błocie, bieg piwny, przeciąganie liny i bitwa na balony z wodą.

W piątek i sobotę nie zabraknie również muzycznych doznań. 20 maja na scenie głównej przy Collegium Humanisticum wystąpią Mery Spolsky, Bitamina, Organek, After Party i Brathanki. W sobotę zagrają Tomigun, Gosia Andrzejewicz, Elektryczne Gitay, Smolasty, Robodrom i Ronnie Ferrari.

Wstęp na Piernikalia 2022 jest bezpłatny. Tegoroczne wydarzenie będzie miało wyjątkowy, charytatywny charakter. W czasie trwania koncertów na telebimach będzie wyświetlany numer konta, na które będzie można wpłacać pieniądze na wsparcie akademickiej społeczności ukraińskiej.

Wpłat może dokonywać każdy w dowolnym momencie na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici na numer 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695 z tytułem "Darowizna Ukraina". Więcej informacji o działaniach UMK na rzecz społeczności ukraińskiej można znaleźć na specjalnej stronie ukraina.umk.pl.

[ALERT]1653025159577[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%