Zamknij

Toruń: naukowiec z UMK w prestiżowym gronie!

09:03, 06.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. Andrzej Romański
REKLAMA

Toruń: naukowiec z UMK w prestiżowym gronie!

Dr Anna Maria Kola z Katedry Pedagogiki Społecznej i Pracy Socjalnej INP została ekspertką w zespole roboczym Towards a European Approach for Micro-credentials powołanym przez Komisarz ds. Innowacji, Badań naukowych, Kultury, Edukacji i Młodzieży - Mariyę Gabriel.

Członkowie grupy konsultacyjnej wspólnie opracują dla Komisji sprawozdanie na ten temat wspólnych cech europejskiego podejścia do kursów typu micro-credentials oraz plan działań, które mają zostać podjęte na poziomie UE przez władze krajowe, instytucje szkolnictwa wyższego i inne właściwe zainteresowane strony.

Celem takich działań jest zapewnienie upowszechnienia, walidacji i uznawania tych form kształcenia. Grupa konsultacyjna składa się z praktyków pracujących w organach krajowych, agencjach ds. zapewnienia jakości, instytucjach szkolnictwa wyższego i innych właściwych zainteresowanych stronach.

Dr Anna Maria Kola reprezentuje w pracach zespołu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, jak również konsorcjum YUFE. Jest jedyną Polką w zespole.

[ALERT]1591427010193[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz