Zamknij
REKLAMA

W Toruniu budują się nowe kościoły, do budowy dokładają się wierni! Z jednej tacy...

11:52, 21.01.2020 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Redakcja/Na zdjęciu kościół pw. bł. Matki Marii Karłowskiej

W Toruniu budują się nowe kościoły, do budowy dokładają się wierni! Z jednej tacy...

Obecnie w Toruniu powstają trzy nowe obiekty sakralne. Kościoły budowane są przez parafię św. Andrzeja na osiedlu JAR, parafię pw. bł. Matki Marii Karłowskiej oraz parafię p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Jak idzie budowa tych obiektów?

Kościół św. Andrzeja Apostoła dla mieszkańców osiedla JAR powstanie na rogu ul. Watzenrodego i Grassera. To najmłodsza parafia w Toruniu. Obecnie nabożeństwa odbywają się w kaplicy urządzonej prowizorycznie w wiacie. Rozpoczęła się już budowa domu parafialnego. Znajdą się tam trzy salki na działalność duszpasterską i społeczną oraz kaplica. Wszystko ma być gotowe za dwa lata. Znacznie dłużej potrwa budowa kościoła, który będzie kolejnym etapem tej inwestycji. Zajmie to około 15 lat.

Również kilkanaście lat jeszcze poczekają na nowy kościół wierni z parafii pw. bł. Matki Marii Karłowskiej na osiedlu Na Skarpie. Tutaj budowa już trwa. Wszystko ma być gotowe za około 13 lat. Co ciekawe w parafii tej dwa razy w miesiącu pieniądze z tacy przeznaczone są tylko i wyłącznie na budowę kościoła. Jedna taka zbiórka to około 4,5 tysiąca złotych. Obecnie wierni mają do dyspozycji kaplicę.

Trzecią świątynie buduje zgromadzenia o.o. paulinów na toruńskiej Skarpie. Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Na dwóch poziomach świątynia pomieści łącznie ponad 1000 osób (obecna kaplica 500). Wewnątrz znajdą się dwie kaplice: Kaplica Nieustannej Adoracji Najświętszego Sakramentu i Kaplica Różańcowa. Rozpoczęcie budowy kościoła parafialnego nastąpiło 25 sierpnia 2011 roku.

[ALERT]1579604091268[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RolRol

2 1

Parafia na Skarpie jest pw. bł. Marii Karłowskiej - słowo "Matki" było wcześniej przed "Marii", ale zostało usunięte, bo zbyt wiele listów przychodziło zaadresowanych na "Matki Bożej Marii Karłowskiej". 19:26, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ANNAMARIAANNAMARIA

0 1

😡😡😡😡😡😡😡😡😮😮😮😮😮😮😮😮😮😮😠😠😠😠😠😠😠😠😠 11:12, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone