Zamknij

Toruń: robisz zakupy na targowisku przy Szosie Chełmińskiej? Oto, co trafi w twoje ręce

11:11, 08.11.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. Redakcja
REKLAMA

Toruń: robisz zakupy na targowisku przy Szosie Chełmińskiej? Oto, co trafi w twoje ręce

Blisko 100 woreczków wielokrotnego użytku trafi do mieszkańców Torunia, którzy będą robili zakupy na targowisku miejskim przy Szosie Chełmińskiej. Akcja odbędzie się 30 listopada. W sobotnie przedpołudnie w godz. 10-13 przy głównych wejściach na targowisko będzie promowane używanie woreczków wielokrotnego użytku wykonanych z materiałów z drugiego obiegu.

Mają one zastąpić woreczki foliowe używane podczas zakupów produktów spożywczych „na wagę” oraz „na sztuki”, np. owoców, warzyw, pieczywa i innych. Celem działań jest promowanie wykorzystania woreczków wielokrotnego użytku, zwiększenie świadomości ekologicznej klientów targowiska, a także zmniejszenie zużycia plastiku.

Akcję poprzedzi społeczne szycie woreczków dla Torunia. Wydarzenie odbędzie się 16-17 listopada br. Osoby „szyjące” zainteresowane dołączeniem do akcji prosimy o kontakt elektroniczny: [email protected].

Organizatorami wydarzeń jest Zespół Realnego Działania tworzony przez grupę osób chcących żyć pełnią życia w sposób zrównoważony, w zgodzie z naturą. Partnerami akcji są: Spółka Urbitor S.A., Targi Toruńskie, Fundacja Alternatywna oraz blog bezmarnowania.pl.

[ALERT]1573208241539[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Jurek_12Jurek_12

1 0

Coś mnie się wydaje, że zdjęcie jest zrobione na rynku przy ul. Mickiewicza, a nie przy Sz. Chelminskiej? 12:13, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ANNAMARIA ANNAMARIA

1 0

JESTEM ZA ŚWIETNY POMYSŁ GDYBYM MIAŁA ZDROWIE TO SAMA BYM SZYŁA PRACOWAŁAM W SZWALNI SZYLIŚMY WSZYSTKO POZDRAWIAM WSZYSTKIE SZWACZKI CIĘZKI TO ZAWÓD
11:59, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz