Zamknij
10:46, 28.05.2024

Słynny nowy pawilon na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu został po raz kolejny uszkodzony. Do usterki doszło w miejscu, gdzie niedawno przeprowadzono naprawę. Tym razem skala zniszczeń jest chyba jeszcze większa.

[ALERT]1716885744913[/ALERT]

Przypomnijmy, że poprzednio pawilon na Bulwarze Filadelfijskim został zniszczony przez 69-letniego kierowcę autokaru wycieczkowego. Kierowca, wykonując nieprawidłowy manewr omijania, najechał na pokrytą deskami górną część pawilonu, co spowodowało jego uszkodzenie. Sprawca tego wykroczenia został wtedy ukarany mandatem karnym.

O kolejnej usterce informowaliśmy na portalu Dzień Dobry Toruń już w poniedziałek (27 maja). Po otrzymaniu informacji udaliśmy się na miejsce, aby sprawdzić szkody. Okazało się, że awaria miała miejsce na pierwszym z pawilonów na wysokości wlotu w Żeglarską, dokładnie w tym samym miejscu, w które na początku miesiąca wjechał autokar. Pęknięta była jedna z niedawno zamontowanych desek, a zniszczona część pawilonu nie została ogrodzona.

A szkoda, bo być może wtedy pawilon nie zostałby doszczętnie zniszczony we wtorek. 28 maja, około godz. 9:30, na drewniany podest wjechał samochód dostawczy. 

[TIKTOK]https://www.tiktok.com/@ddtorun.pl/video/7373965160739769632?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7369892726656370209[/TIKTOK]

Jak informują nas Czytelnicy Dzień Dobry Toruń, tym razem skala zniszczeń jest dużo większa niż ta z weekendu. Kierowca wjechał na jedne z pierwszych desek, które pod ciężarem auta załamały się. Połamanych jest wiele elementów konstrukcyjnych. Pawilon zostanie zapewne zabezpieczony i częściowo wyłączony z użytkowania, tak jak na początku maja.

Na miejscu jest straż miejska. Do sprawy wrócimy.

Zobacz także:

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Filmowcy w Toruniu
zobacz fotorelację
Akcja straży na starówce
zobacz fotorelację
Koncert w Ratuszu Staromiejskim
zobacz fotorelację
Arriva Polski Cukier Toruń 68 : 77 King Wilki Morskie Szczecin
zobacz fotorelację
Energa Toruń 60 : 66 1KS Ślęza Wrocław
zobacz fotorelację
Śmiertelny wypadek na dziesiątce
zobacz fotorelację
Uniwersytet Dziecięcy - Inauguracja
zobacz fotorelację
Śmiertelny wypadek na torach
zobacz fotorelację
E-sportowe emocje w Toruniu
zobacz fotorelację
Inauguracja roku na WSB Merito w Toruniu
zobacz fotorelację