Zamknij
REKLAMA

Pod Toruniem poradzili sobie z superbakterią. Szpital znów przyjmuje

09:28, 16.04.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
REKLAMA

Pod Toruniem poradzili sobie z superbakterią. Szpital znów przyjmuje

Kilka dni temu w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku wstrzymano przyjęcia pacjentów. Stało się tak po wykryciu u  jednego z pacjentów z COVID-19 także bakterii New Delhi. Jest ona bardzo groźna i odporna na antybiotyki. Na szczęście placówka pokonała już ten problem. 

Sprawą natychmiast zajął się Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej. Badania potwierdziły łącznie zakażenie bakterią New Delhi u trzech pacjentów. Jeden z nich trafił do Torunia. 

Teraz zlecono kolejne badania pozostałych pacjentów i medyków w kierunku zakażenia bakterią New Delhi, dały one wynik ujemny.

- Przyjęcia do szpitala tymczasowego w Ciechocinku zostały wznowione - poinformował rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych. Nazywana jest superbakterią ze względu na jej odporności na antybiotykoterapię.

W szpitalu tymczasowym w Ciechocinku na chorych czeka 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Potencjał szpitala jest dużo większy, ale nadal brakuje personelu medycznego. 

[ALERT]1618558513635[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Kloaka infoKloaka info

0 0

Artykuł o dupie Maryny,czym ja pokonali? Szczepionka? Wódka? 23:39, 17.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%