Zamknij
REKLAMA

Toksyczna atmosfera w gm. Obrowo k. Torunia. Ataki w stronę wójta i urzędu

06:32, 07.04.2021 | AŚ
Skomentuj Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo Fot. Redakcja
REKLAMA

Obrowo to niespełna szesnastotysięczna gmina koło Torunia, w której ostatnimi czasy kłótnie, przepychanki i wzajemne oskarżenia podzieliły mieszkańców. „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje” - jak rzecze staropolskie porzekadło, które dziś nabiera nowego znaczenia.  

Wieczorem, 21 marca (niedziela) pojawił się wpis na koncie FB „Obrowo-nasza gmina”, który odnosi się do ostatniego wydanego numeru lokalnej gazety „Głosu Obrowa”. Zdaniem Magdaleny Krzyżanowskiej, specjalisty ds. komunikacji i kontaktów z mediami w Urzędzie Gminy Obrowo, uderza w dobry wizerunek gminy i wszystkich tych, którzy od blisko 20 lat pracują wraz z wójtem Andrzejem Wieczyńskim na rzecz Obrowa.  

- Nie ukrywamy, że w naszej gazecie pojawiły się artykuły, których treść można uznać za krytykę działań organów gminy. Podyktowane to było troską o przyszłość gminy i jej mieszkańców. Nie będziemy przechodzili obojętnie obok losu dzieci, które nie mają godnych warunków do uczenia się, marnotrawieniu środków publicznych i decyzji, których późniejsze konsekwencje uderzają w mieszkańców gminy. To nie są ataki, a konstruktywna krytyka w oparciu o fakty – twierdzą redaktorzy gazety, którzy opublikowali swoje oficjalne oświadczenie wobec stanowiska wyrażonego na oficjalnych kanałach internetowych Urzędu Gminy Obrowa pt. „Stop atakom, stop agresji”. 

- Podejmiemy stosowne kroki prawne, aby obronić dobre imię wszystkich osób, które przez ostatnie 20 lat pracowały na to, aby gmina Obrowo była liderem Powiatu Toruńskiego – pisze w swoim oświadczeniu pani Krzyżanowska. Pełna jego treść zamieszczona jest nie tylko na FB, ale również na stronie www Urzędu Gminy Obrowo.  

- My chcemy otwarcie rozmawiać o problemach w gminie i szukać rozwiązań dla tych problemów. Chcemy, by pieniądze były wydatkowane w sposób racjonalny i czytelny. Chcemy by mieszkaniec i mieszkanka Obrowa stali na pierwszym miejscu i by podstawowe potrzeby mieszkańców były spełnianie. Dyskusja nad konkretnymi działaniami w celu ich optymalizacji i wyciągnięcia wniosków na przyszłość, może tylko w tym pomóc, a nie zaszkodzić – twierdzą pracownicy redakcji „Głos Obrowa”

W lokalnej gazecie ukazało się kilka artykułów, które – zdaniem pracowników pani Magdaleny Krzyżanowskiej – wysoce negatywnie odnoszące się do pracy wójta i urzędu. Szeroko komentowane w mediach społecznościowych artykuły dotyczą przede wszystkim zaniedbań, jakich zdaniem Radnych Kursu na Obrowo, dopuścił się włodarz gminy. 

- To, co radni Kursu na Obrowo piszą na swoich profilach na portalach społecznościowych oraz w swojej gazecie „Głos Obrowa” to rzeczy nie do zaakceptowania. Teksty te obrażają nas i naszą pracę na rzecz gminy. (...) I nie mieści się wprost w głowie, jak radni Kursu na Obrowo, którzy się stąd wywodzą i mają pracować na rzecz Obrowa, mogą pisać tak źle o swojej gminie. Gdzie ich lokalny patriotyzm? Gdzie szacunek dla mieszkańców, którzy tyle lat ufają wójtowi i piąty raz wybrali go na swojego reprezentanta? - zaznacza w swoim oświadczeniu Magdalena Krzyżanowska, która od 2020 roku pracuje w Urzędzie Gminy Obrowo. 

Radni Klubu Kurs na Obrowo, którzy wchodzą w skład Stowarzyszenia Kurs na Obrowo, będącego wydawcą gazety Głos Obrowa, publikując swoje oświadczenie (dostępne tu: http://www.obrowo.org/oswiadczenie-redakcji-glosu-obrowa/?fbclid=IwAR3imb1he3xh51rVfSY0gB48HEv8hYogFVJlpUR60vcJyf1fsWtHgPx5zmk) twierdzą, że czują się urażeni insynuacjami pani Krzyżanowskiej, że nie szanują mieszkańców i nie są lokalnymi patriotami.  

- Nie znam treści ów gazetki, jedynie posty umieszczane na Facebooku i ja w nich nie dostrzegłam obrażania ani hejtowania kogokolwiek. Jedyne, co dostrzegłam, to mieszkańców gminy, którzy dzielą się zarówno negatywnymi jak i pozytywnymi odczuciami, podpierając to argumentami i swoim zdaniem. Zamieszczony wpis w tym momencie (nie znam treści gazetki) pozostawia we mnie niesmak, ponieważ odczuwam to, jako próbę uciszenia głosu mieszkańców i kolejną odsłonę wojny polsko-polskiej. Jeśli faktycznie w gazetce zostały przekroczone pewne granice, to oczywiście nie popieram takich zachowań – zaznacza pani Marta, mieszkanka gminy, w odpowiedzi na zamieszczone oświadczenie pracownika gminy Obrowo, Magdaleny Krzyżanowskiej.  

[ALERT]1617769924841[/ALERT]

(AŚ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

Ha ha haHa ha ha

8 4

Władza lewacka boi się krytyki, sama szczuje na innych, a siebie wybiela, ile ostatnio dróg wyremontowano, ile gmina płaci za komunikację, przykład Wielkiej Nieszawki gdzie częściej jadą autobusy za mniejsze pieniądze, niż większość linii po wielkomiejskim Toruniu, przez 20 lat zakumoflowałem się na stanowisku i żadnej krytyki nie przyjmuję wraz z współpracownikami bo my wiemy najlepiej co jest dobre dla Was i koniec. 06:56, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marek BMarek B

5 5

W tych postach na Facebooku leje się hejt w najgorszej postaci, prywatne ucieczki do wójta i pracowników gminy, w tym Pani Krzyżanowskiej. Każda, nawet najbardziej pozytywna wiadomość jest obracana przez opozycję w porażkę dziesięciolecia.
Komentarze na Facebooku pisane są także z kont fejkowych - zaskakujące, pisane są w podobnym tonie do publikacji liderów "opozycji".
Wszyscy doskonale wiemy, jaki jest wójt - nie zamierzam go wybielać, bo jak każdy włodarz ma na swoim koncie nietrafione decyzje, ale jest to przyzwoity człowiek, który nie chce grać w tak obrzydliwą grę.

Cytowanie anonimowo "Pani Marty"... No błagam - owa Pani, znając standardy ddtorun nawet nie istnieje, bo jeśli istnieje i nie zgadza się z Panią Krzyżanowską to czemu się nie podpisała?

Kolejna rzecz - osoba pisząca oby tekst, sorry kopiująca i redagująca ową publikację, nie mogła poświęcić 3 minut żeby zrobić research? Przykładów hejtu w komentarzach na profilu wójta i gminy jest mnóstwo.

A może wypadałoby zadzwonić do Pani Krzyżanowskiej, żeby skomentowała sprawę?

Opozycja w Obrowie manipuluje informacjami, przedstawia *%#)!& kontekstu, albo go nadbudowuje. Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, ale nie obrażając innych! Cóż... DDToruń przecież i tak się cieszy, bo będą klikać - i Ci "od wójta' i Ci "z opozycji", a konstruktywnego z tego nic nie będzie.

Apeluję do wszystkich, którzy biorą udział w tej obrzydliwej nagonce na pracowników gminy i wójta - skończcie z hejtem! Nie tędy droga!! 07:56, 07.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

M.M.

0 0

Witam, widzę, że zacytowano moj wpis na Facebooku gminy. Tak, ja istnieje. Pozdrawiam 16:11, 07.04.2021


M.M.

2 0

A i jeszcze jedno, ja nie jestem ani za wojtem ani za opozycja. A cała ta otoczka jest przerażająca. 16:14, 07.04.2021


Marek B.Marek B.

4 4

Jeszcze kilka spraw:
- krytyka działań gminy w trosce o dobro mieszkańców? Nazywajmy rzeczy po imieniu - cała gazeta, redakcja, redaktorzy którzy piszą "wujt" robią to tylko po to, żeby w następnych wyborach mieć silniejszą pozycję, wszyscy dobrze wiedzą, z jakiej gminy pochodzą ludzie, którzy tak naprawdę nakręcają spiralę nienawiści na wójta i m.in. Panią Krzyżanowską.
Szkoda, że jak tylko w wirtualnej rzeczywistości są tacy do przodu. 07:59, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uaauaa

5 1

"nie znam treści ów gazetki"
do szkoly sie odmieniac nauczcie patrioci wielcy co jezyka nie znaja. 08:15, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka gminyMieszkanka gminy

6 2

Nie jestem ani zwolenniczką Wójta ani w opozycji do niego. Jestem mieszkanką tej gminy i mogę tylko powiedzieć jak to widzą mieszkańcy. Otóż kiepsko, niestety. Podatki są podnoszone co roku, natomiast niewiele mieszkańcy na tym zyskują. I tak np. Po co było inwestować w oświetlenie drogi z Torunia do Osieka skoro często jest to oświetlenie wyłączone i jadąc w nocy jest ciemno. Mieszkańcy jeżdżą po dziurawych drogach niszcząc zawieszenie. Tak jak ulica Leśna w Silnie. Wyłączenie drogi Waldek na niewiele się zdaje.
Dlatego niech się Wójt tak nie oburza, bo nie jest w gminie tak idealnie jak to on chce przedstawić. 08:49, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marek B.Marek B.

4 4

Ale wójt się nie oburza, że go krytykują - byłby idiotą gdyby tak robił. Chodzi o formę w jakiej jest to robione. Zmasowany atak bez żadnych skrupułów, hejt z fejkowych kont (co jest dodajmy karalne).

A że podatki są podnoszone to niestety nie tylko problem Obrowa, a całej Polski... 10:26, 07.04.2021


MieszkankaMieszkanka

3 1

Miałam możliwość przeczytać artykuły w gazetce redagowanej przez radnych Kurs na Obrowo. Niestety zamieszczone tam artykuły to fakty, o których gmina milczy bądź ubarwia. Może dobrze się żyje pracownikom UG, ale nie mieszkańcom (Silna, Dzikowa, Osieka, Stajenczynek, Smogorzewca, Sąsieczna). 3/4 inwestycji, remontów wykonywane jest po drugiej stronie drogi przecinającej gminę. Pomijając potrzeby mieszkańców wspomnianych miejscowości. Sprawiedliwie by było dzielić uzyskane przychody z wszystkich miejscowości na prace, inwestycje we wszystkich częściach gminy (a nie wybranych) . A co do Panów Radnych, dobrze że jest przeciwwaga dla rządzących, że ktoś zaczął głośno mówić o tym jakie decyzje i w jaki sposób zapadają oraz jak są realizowane. 10:18, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Znam wasZnam was

1 0

Gmina Obrowo to ta gdzie mieszka ta najbardziej szurnięta posełanka czy posełka czy jak tam może to ona zatruwa powietrze? 10:26, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%