Zamknij
REKLAMA

Odpracowują kary w gminie pod Toruniem. Zrobili wiele dobrego

12:45, 19.01.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Foto. Nadesłane
REKLAMA

Odpracowują kary w gminie pod Toruniem. Zrobili wiele dobrego

Urząd Gminy Obrowo jest jednym z podmiotów, w których wykonywane są prace na cele społecznie.

Prace te wykonują osoby skierowane do urzędu przez kuratorów w celu odpracowania zasądzonej kary.

- W 2020 roku osoby odpracowujące kary przepracowały u nas dokładnie 3849 godzin. To duża ilość, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że od marca do lipca prace społeczne zostały zawieszone z powodu pandemii – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

–Zadania wykonywane przez osoby odpracowujące kary to wymierna, znacząca pomoc dla naszej ekipy techniczno – remontowej.Osoby odpracowujące kary wykonują w naszej gminie różne prace porządkowe: pielęgnują gminną zieleń, sprzątają skwery, klomby, obiekty sportowe. Prowadzą drobne remonty w gminnych budynkach, pomagają przy naprawach dróg.

W zależności od pory roku grabią liście, dbają o zieleń, odśnieżają chodniki i gminne place. W 2020 roku dużą ilość godzin pochłonęły prace związane ze sprzątaniem i rewitalizacją dawnych cmentarzy mennonickich w Silnie i w Osieku nad Wisłą oraz z naprawą aktów wandalizmu.

Cykl odnowy przystanków autobusowych na terenie gminy został z konieczności związany z ich naprawą, ponieważ w ostatnich miesiącach przystanki stały się ulubionym obiektem ataków wandali.Osoby odpracowujące kary dbają również o czystość nad jeziorami oraz w miejscach pamięci i przy pomnikach przyrody na terenie gminy.-

- Mało kto wie, że w naszym urzędzie dajemy osobom wykonującym prace społeczne możliwość integracji ze społeczeństwem – opowiada Monika Jasińska, odpowiadająca w Urzędzie Gminy Obrowo za nadzór nad nieodpłatną kontrolowaną pracą na cele społeczne. 

 Osoby odpracowujące kary pomagają podopiecznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, wzięły udział w  zajęciach w Niepublicznym Przedszkolu Językowym „Niezapominajka" w Obrowie. W urzędzie zależy nam, aby prace społeczne miały wymiar resocjalizacyjny i edukacyjny.

[ALERT]1611057368636[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%