Zamknij
REKLAMA

Toruń i okolice: gmina Obrowo walczy z nielegalnymi wysypiskami!

13:41, 21.01.2020 | FD/obrowo.pl
REKLAMA
Skomentuj
fot. obrowo.pl

Toruń i okolice: gmina Obrowo walczy z nielegalnymi wysypiskami!

Toruń i okolice: władze i mieszkańcy gminy Obrowo nie chcą, aby ich tereny zaśmiecane były przez nielegalne wysypiska śmieci. Takim procederom wypowiedziano zdecydowaną wojnę. Są już jej pierwsze efekty!

Udało się np. zlokalizować i usunąć nielegalne wysypisko w Szembekowie. Jego rozmiar poraża, bo łącznie wywieziono aż 237 ton odpadów! Decyzja wójta Andrzeja Wieczyńskiego z listopada 2019 roku to jednak nie tylko usunięcie samych śmieci, ale też uporządkowanie mającego blisko hektar terenu. 

Z lasu wywieziono aż osiemnaście kontenerów odpadów o łącznej masie 237 ton i 350 kilogramów. Za usunięcie dzikiego wysypiska zapłaciliśmy pond 96 tysięcy złotych. Podkreślam ten fakt, ponieważ to niestety my, mieszkańcy gminy, musieliśmy zapłacić za sprzątanie lasu. Dlatego proszę, reagujmy, gdy jesteśmy świadkami podrzucania odpadów. Nasza gmina słynie z czystego środowiska, pięknych terenów. Nie pozwólmy, abyśmy przez nieuczciwych ludzi stracili tę opinię. Nie pozwólmy, abyśmy musieli za nich płacić

mówi wójt Obrowa Andrzej Wieczyński w rozmowie z oficjalną stroną gminy.

Co wywieziono z wysypiska? Opony, gruz remontowy i budowlany, elektrośmieci i części samochodowe. Władze gminu podkreślają, że odpady tego typu wskazują na nieuczciwe działania przedsiębiorców, którzy chcieli bez kosztów pozbyć się śmieci. Najpewniej w takim przypadku działał efekt kuli śnieżnej, gdyż jeden taki czyn skłaniał do niego kolejne osoby.

O osobach tworzących dzikie wysypiska warto informować straż gminną, nr tel. 56 610 67 31, e-mail: [email protected]

podkreślają władze Obrowa.

 

 

(FD/obrowo.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone