Zamknij
REKLAMA

Toruń i okolice: jednostka straży zawieszona! Wszystko przez koronawirusa!

11:10, 10.04.2020 | FD
Skomentuj
fot. deposit photos/ zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Toruń i okolice: jednostka straży zawieszona! Wszystko przez koronawirusa!

Epidemia koronawirusa to nie tylko dynamicznie i niepokojąco rosnąca liczba chorych, ale też często kontrowersyjne i nietypowe decyzje władz - zarówno krajowych, jak i samorządowych. Tym razem jest podobnie - jednostka OSP Papowo Toruńskie spod Torunia została zawieszona przez władze gminy Łysomice.

O zawieszeniu jednostka poinformowała na oficjalnej stronie na Facebooku

 

Decyzją Władz Gminy Łysomice jednostka z dniem dzisiejszym do dnia 17.04.2020 zostaje wyłączona z podziału bojowego. Mają to być działania w celu prewencyjnego przeciwdziałania COVID19.

Być może to efekt niepotwierdzonych informacji (w opinii niektórych mieszkańców - zwykłych plotek) na temat koronawirusa w jednostce. Mimo, że OSP Papowo Toruńskie jeszcze wczoraj apelowało o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji i umożliwienie im normalnej pracy, decyzja władz gminy Łysomice była jedna - zawieszamy. 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Mieszkaniec powiatuMieszkaniec powiatu

11 1

Może warto dodać coś co jest najistotniejsze w tym wszystkim? Jednostka jest wycofana w ramach przeciwdziałania covid19,wszyscy druhowie oprocz jednego nie podlegają kwarantannie pod nadzorem sanepidu. Jaki jest sens zakazać im wyjazdu do akcji kiedy mogą iść do sklepu i normalnie chodzą do pracy? Czy jest ktoś w stanie na to logicznie odpowiedzieć czy wszystko będzie zamiatane pod dywan? 19:32, 10.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KtośtamKtośtam

0 0

Ponieważ uczestnicząc w działaniach bojowych mają kontakt z pracownikami innych służb ratunkowych, policją itd... Także jeśli pojadą w akcję mogą pozarażać pracowników innych służb, tak istotnych dla nas w tym szczególnym czasie...Może w ten sposób dojść do zamknięcia szpitali, to się dzieje już i trzeba takim sytuacjom zapobiegać..Lepiej zamknąć OSP Papowo niż szpital w Toruniu lub Grudziądzu...Czy to ma sens? Moim zdaniem tak... pozdrawiam, szczególnie tych, którzy nie kumają, że chodzi o ŻYCIE nas wszystkich!! ! 08:52, 14.04.2020


OBSERWATOROBSERWATOR

1 1

JAKA GMINA--TAKIE DECYZJE 🤘😁🤘 16:58, 12.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA