Zamknij
REKLAMA

Toruń i okolice: rozpoczął się remont nad kultowym jeziorem!

12:00, 06.11.2019 | FD
Skomentuj Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos
REKLAMA

Toruń i okolice: rozpoczął się remont nad kultowym jeziorem!

Rozpoczął się remont nad jednym z ulubionych jezior w okolicach Torunia! Kamionki Małe zostaną odnowione dzięki podpisaniu umowy gminy Łysomice ze Skarbem Państwa. Oznacza to, że gmina będzie mogła korzystać z jeziora przez najbliższe lata!

O umowie informowaliśmy już dwa tygodnie temu. Umowę o podzierżawę terenu podpisano w siedzibie Starostwa Powiatowego. Stronami umowy był Polski Związek Wędkarski (który dzierżawi jezioro od Skarbu Panstwa) i właśnie gmina Łysomice. Dzięki temu, że gmina będzie zarządzać terenem przez najbliższe lata, możemy spodziewać się remontów i prac rewitalizacyjnych.

Umowa umożliwi Gminie Łysomice wyremontowanie i zmodernizowanie pomostu wykorzystywanego jako część kąpieliska, a następnie oddanie go do eksploatacji lokalnej społeczności 

poinformowało Starostwo Powiatowe na swojej stronie internetowej.

[ZT]22731[/ZT]

Starosta będzie pilnował tego, żeby umowa była realizowana. Wędkarze zagwarantowali sobie natomiast możliwość połowu nad jeziorem. Remont terenu wykona wojsko, a materiały do przeprowadzenia inwestycji są już w fazie obróbki. Żołnierze na terenie jeziora pracują już od poniedziałku (4 listopada). Prace powinni skończyć się wraz z początkiem przyszłorocznego sezonu!

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JJJJ

5 0

"Toruń i okolice: rozpoczął się remont nad kultowym jeziorem!"
Jaki kult jeziora macie na myśli? 20:31, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA