Zamknij
REKLAMA

110 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubiance

10:40, 05.07.2019 | AJ
Skomentuj Foto. Deposit Photos
REKLAMA

110 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubiance

OSP w Łubiance w powiecie toruńskim świętuje 110 lat swojego istnienia. Podczas sobotniej (6 lipca) uroczystości rocznicowej druhowie obiorą marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w uznaniu zasług dla województwa kujawsko-pomorskiego.

W programie wydarzenia także msza św. w kościele pw. bł. Jerzego Popiełuszki w Łubiance, oficjalne uroczystości w siedzibie OSP oraz piknik strażacki dla mieszkańców z pokazem sprzętu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Łubiance powstała 1 lipca 1909 roku. Od tego czasu pomimo zawirowań historycznych służy mieszkańcom lokalnej społeczności nie tylko przy gaszeniu pożarów i innej pomocy przy wydarzeniach losowych, ale także organizują życie społeczne w gminie Łubianka. Strażacy ochotnicy wielokrotnie uczestniczyli w pomocy przy największych pożarach w województwie.

- Strażacy ochotnicy w sposób bezinteresowny niosą pomoc potrzebującym. Takie rocznice są niezwykłą okazją do podziękowania za ich poświęcenie. Jako samorząd województwa czujemy obowiązek wspierania jednostek zarówno OSP, jak i PSP. Sukcesywnie doposażamy strażaków w niezbędny sprzęt, w tym wozy bojowe – mówi marszałek Piotr Całbecki, który jest członkiem OSP w Łubiance.

Od 2017 roku siedziba OSP mieści się w budynku Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Łubiance, powstały dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jest  to dwukondygnacyjny budynek z salami wykładowymi oraz zapleczem administracyjnym i socjalno-sypialnym oraz dwoma garażami dla wozów bojowych, a także nowoczesną infrastrukturą szkoleniową i sportową. Znajdują się tu między innymi wielofunkcyjne boisko, wieża do ćwiczeń praktycznych, ściana wspinaczkowa i bieżnia. Infrastruktura służy strażakom zawodowym oraz ochotnikom.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA