Zamknij
REKLAMA

Nową drogą z Łubianki do Bierzgłowa. Inwestycja w liczbach

12:31, 03.08.2018 | Oprac. MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Przebudowa nawierzchni na odcinku 2,3 kilometra, budowa ronda oraz oddzielonego od jezdni ciągu pieszo-rowerowego – to zakres inwestycji dotyczącej modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 546 łączącej Łubiankę z Bierzgłowem (powiat toruński). Trwa budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego, parkingu i przebudowa mostu nad Strugą Papowską.

W ramach inwestycji jezdnia zostanie poszerzona, a łuki dostosowane do obecnie obowiązujących standardów. Wzdłuż całego odcinka powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2-2,5 metra. Na terenach zabudowanych i w rejonie przystanków autobusowych dobudowane będą chodniki. Projekt przewiduje również budowę 6 zatok autobusowych, zjazdów na posesje oraz na drogi lokalne. Zaplanowano też przebudowę istniejącego mostu nad Papowską Strugą na przepust.

W Łubiance w miejscu obecnego skrzyżowania z trasą Toruń-Unisław zaplanowano budowę ronda o średnicy 35 metrów. Dochodzące do niego jezdnie będą rozdzielone wysepkami dla pieszych (azylami), które pozwolą bezpieczniej przechodzić na druga stronę drogi. Naprzeciwko centrum kultury powstanie parking na około 60 samochodów wyposażony we wjazdy od strony drogi nr 553 i 546. Przewidziano też wydzielone zatoki postojowe w rejonie ul. Samorządowej.

Za modernizację odpowiada Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia”. Realizuje zadanie za kwotę 12,7 mln zł. Wiosną rozpoczęły się roboty przy budowie kanalizacji deszczowej, które są na finiszu. W  czerwcu ruszyły prace przy ciągu pieszo-rowerowym oraz przy poszerzeniach jezdni. Trwa również przebudowa mostu nad Papowską Struga i budowa parkingu  w Łubiance. W sierpniu zacznie się budowa ronda na połączeniu z drogą nr 553 (Toruń-Wybcz). Zakończenie inwestycji planowane jest w październiku.

Większość środków na realizację inwestycji zapewnia Urząd Marszałkowski. W przedsięwzięciu uczestniczy też gmina Łubianka, która przeznaczyła na ten cel 1,4 mln zł. Dzięki dodatkowym środkom możliwa jest kompleksowa realizacja przebudowy drogi (m.in. wyposażenie jej w ciąg pieszo-rowerowy, kanalizację i parking). Wsparcie ze strony gminy polegało też na pozyskaniu niezbędnych gruntów.

Przebudowa drogi z Łubianki do Bierzgłowa to uzupełnienie wcześniejszych inwestycji w tym rejonie. W Bierzgłowie modernizowany odcinek zetknie się z fragmentem  przebudowanym w latach 2013-14. Natomiast w Łubiance połączy się z drogą  wojewódzką nr 553 (Toruń - Unisław), która została zmodernizowana w 2008 roku.

 Inwestycja w liczbach

Wartość zadania-12,7 mln zł
Gwarancja – 4 lata
Długość odcinka - 2,3 km
Szerokość jezdni - 7 m
Liczba zatok autobusowych - 6
Szerokość ścieżki pieszo-rowerowej – 2-2,5m

(Oprac. MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Mobile Mobile

0 0

Taaaa, po raz kolejny poprawia się poprawione. Fragment tej drogi WOJEWÓDZKIEJ remontowano niedawno, natomiast jej dalszy odcinek biegnący od Łążyna do DK 80 nie może doprosic się remontu, mimo o wiele bardziej gorszego stanu niż ten po raz kolejny odbudowany. Widocznie warto mieć groby rodziców marszałka woj. na cmentarzu w Bierzglowie bo dziwnym trafem właśnie do tego miejsca zawsze prowadzone są prace drogowe. 07:48, 12.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janusz NosaczJanusz Nosacz

0 0

przeprowadź się do Łubianki i po kłopocie 12:47, 12.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone