Zamknij
REKLAMA

Wójt gminy Lubicz zaapelował do mieszkańców

10:59, 23.03.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum

Wójt gminy Lubicz zaapelował do mieszkańców. To w związku z koronawirusem

- Zostańcie w domu, to nie są puste słowa, ale troska o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo – apeluje wójt Lubicza Marek Nicewicz.

- Dociera do mnie coraz więcej informacji, że mieszkańcy, korzystając z lepszej pogody, częściej pojawiają się na placach zabaw i siłowniach zewnętrznych. Dlatego dzisiaj, wraz ze sztabem kryzysowym, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu zakazu korzystania z ich urządzeń – mówi wójt. – Apeluję zatem do mieszkańców – zostańcie w domu i nie narażajcie siebie i innych. Wszyscy jesteśmy w trudnym czasie zagrożenia epidemicznego i absolutnie powinniśmy stosować się do zasad, które w tym momencie obowiązują.

Należy też unikać spotkań. Marek Nicewicz dodaje jednak:

– Apeluję o pomoc sąsiedzką, zwłaszcza w stosunku do starszych, oczywiście przy zachowaniu norm bezpieczeństwa. Nie podchodźmy do siebie bliżej niż na jeden metr, nie podawajmy ręki, to nie jest wyraz braku szacunku, ale wysokiej świadomości. Mówią o tym wszyscy, ale również ja to powtórzę – jak najczęściej myjmy ręce.

Wójt prosi także o stosowanie się do wszelkich wytycznych w czasie pandemii, zarówno w instytucjach, które ograniczają bezpośredni dostęp interesantów, w sklepach, czy w przychodniach, itp.

W całej Polsce jest coraz więcej przypadków koronawirusa, a tysiące osób zostało objętych kwarantanną. W domowej kwarantannie znajduje się także kilku mieszkańców gminy Lubicz.

– To nie oznacza, że osoby te są chore. Obowiązek kwarantanny wynika wprost z ogólnie wprowadzonych reguł w przypadku powrotu z zagranicy oraz kontaktu z potencjalnie chorymi – wyjaśnia wójt Lubicza.

Jednocześnie Marek Nicewicz wyraża szacunek dla wszystkich, którzy w tym wyjątkowym czasie pracują na rzecz innych.

- Okażmy im wdzięczność, stosujmy się do ich zaleceń, nie wyładowujmy na nich swojej frustracji – mówi. – Wszystkim życzę zdrowia i powtórzę po raz kolejny – zostańcie w domu.

Przypominamy, że Lubicz na bieżąco, na www.lubicz.pl aktualizuje dla mieszkańców, w kontekście gminy, wszystkie informacje związane z sytuacją epidemiczną. 

[ALERT]1584957491997[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

jeje

2 2

Urzędnicy Pana na pewno są zadowoleni że nikt nie plącze się po urzędzie z problemami. 16:17, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

radarada

1 0

Sposób prosto z Włoch : Vincenzo De Luca, który na co dzień jest prezydentem regionu Kampania, ostrzegł młodych ludzi, którzy planuję organizację imprez:
Dochodzą do mnie głosy, że niektórzy z was planują zorganizować imprezy z okazji zakończenia szkoły. Wysyłamy karabinierów z miotaczami ognia

— powiedział.
Tak to się powinno robić! Burmistrz Bari do niepokornych mieszkańców: Wracajcie do domów. To kryzys narodowy, a nie zabawa

Z kolei burmistrz sycylijskiej Messyny wpadł na zdecydowane rozwiązanie, które może pomóc w opanowaniu sytuacji.

Złapię was. Jutro, nie za rok! Jestem burmistrzem i na moim terenie nie będzie żadnych przechadzek. Nie mogę wam formalnie zakazać opuszczania domów? Dobrze! To zakaże wam chodzenia po przestrzeni publicznej— zapowiedział Cateno De Luca. 17:02, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pochwałapochwała

0 0

Każdy powinien wziąść przykład z sycylijczyka - brawo on 19:03, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone