Zamknij
REKLAMA

W Lubiczu będą się uczyć programowania. Tego jeszcze nie było

13:27, 30.10.2017 | MM, Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Młodzież z trzech szkół gminy Lubicz będzie uczyć się programowania. Najpierw jednak nowe rozwiązania poznają nauczyciele.

Gmina Lubicz bierze udział w projekcie "Let's code it! Teacher hackaton" realizowanym w ramach programu "Erasmus+". Jego wielkim otwarciem był wyjazd sześciu nauczycieli z gminnych szkół do Brukseli. Dołączyli oni do 33 nauczycieli z 11 krajów, aby poszerzać swoją wiedzę o nauczaniu programowania. Grupa miała okazję zobaczyć innowacyjne narzędzia i metody nauczania programowania, m.in. do tworzenia prezentacji, animacji, gier wideo, czy aplikacji dla urządzeń mobilnych, a także z zakresu robotyki.

Celem trwającego dwa lata projektu jest podniesienie jakości pracy szkoły i wdrożenie nowych rozwiązań. Gminna inauguracja projektu odbyła się 27 października w Lubiczu Dolnym.

- Nasi nauczyciele uczą się nowoczesnych sposobów edukacji uczniów, wymieniając się także doświadczeniami z nauczycielami z innych państw. To dobrze, że osią projektu jest programowanie, ponieważ wiąże się z nim wiele korzyści, np. rozwija logiczne myślenie - mówi Marek Olszewski, wójt gminy Lubicz.

Przewodnicząca Hanna Anzel dziękowała dyrektorom, że stawiają na innowacje, a wicekurator Maria Mazurkiewicz chwaliła gminę Lubicz.

– Przyjeżdżam do was z wielką przyjemnością, ponieważ tu jest ciągłe działanie, pozytywna energia, z której ja również czerpię. Nie po raz pierwszy okazuje się, że czasami szkoły w mniejszych miejscowościach robią o wiele więcej niż szkoły miejskie - przyznała.

Nauczyciele zaangażowani w "Let's code it! Teacher hackaton" zaprezentowali prezentację z zajęć w Belgii, a także relację z wizyty w brukselskiej Klasie Laboratorium Przyszłości. Goście piątkowej konferencji - pedagodzy, radni, sołtysi, rodzice - projekt poznawali jednak przede wszystkim w praktyce, wykonując zadania przygotowane przez pedagogów. Teraz programowanie będzie wprowadzane na lekcjach w szkołach biorących udział w Eramsusie, czyli w Lubiczu Dolnym, Złotorii i Młyńcu Pierwszym. 

(MM, Informacja prasowa)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone