Zamknij
REKLAMA

Wielkie inwestycje w Chełmży i Łysomicach już pewne! Mieszkańcy odetchną

06:44, 01.08.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Wielkie inwestycje w Chełmży i Łysomicach już pewne! Mieszkańcy odetchną

W urzędzie marszałkowskim podpisano porozumienia, które pozwolą na rozpoczęcie prac nad dokumentacją niezbędną dla realizacji obwodnic Chełmży oraz Łysomic w powiecie toruńskim. Razem z tymi zadaniami samorząd województwa przygotowuje się do budowy łącznie 14 tego typu inwestycji w naszym regionie.

W ramach zawiązanego dziś partnerstwa będziemy przyspieszali prace nad budową obwodnic w naszym regionie. Podpisane dziś porozumienie w sprawie ominięcia Chełmży pozwoli na zbudowanie lepszej komunikacji między Bydgoszczą a Wąbrzeźnem i Brodnicą. Obwodnica szybko rozrastających się Łysomic usprawni natomiast przejazd mieszkańców wobec nasilającego się ruchu drogowego – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa ma ambitne plany budowy 14 obwodnic miast i miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem, które są obecnie na różnym etapie zaawansowania. Przygotowania prowadzimy w oparciu o współpracę z samorządami.

Dziewięć kilometrów będzie liczyła trasa, która od północy ominie Chełmżę i zapewni miastu dobrą komunikację z innymi drogami. Dzięki temu samochody ciężarowe poruszające się drogą wojewódzką nr 551 ominą wąskie ulice centrum miasta.

Przy inwestycji współpracują cztery samorządy (województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński, miasto Chełmża i gmina Chełmża), które równo podzielą między siebie koszty przygotowania niezbędnej dokumentacji.

Wspólnie z powiatem toruńskim i gminą Łysomice, samorząd województwa chce zbudować nowy układ komunikacyjny na północ od Torunia. Zgodnie z wstępnymi założeniami nowa trasa o długości 6 kilometrów ominie szybko rozrastające się Łysomice i Papowo Biskupie w powiecie toruńskim. Przygotowanie dokumentacji zostanie sfinansowane w równym stopniu przez trzy zaangażowane samorządy.

Dokumentacje obu inwestycji mają powstać do końca 2023 roku. Podpisy pod porozumieniami określającymi zasady finansowania dokumentacji złożyli w urzędzie marszałkowski marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, wicestarosta toruński Michał Ramlau, wójt gminy Łysomice Piotr Kowal oraz burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński. Podczas spotkania obecny był także radny sejmiku województwa Jacek Gajewski.

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ankaanka

1 1

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 13:43, 01.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

4 2

co do tej POry ,czyli przez 12 lat robił tzw. marszałek P. Całbecki ,że te inwestycje nie zostały zrealizowane? Budował pomniki w Toruniu i organizował koncerty dla swoich kolesi na Jordankach ,np. ten z udziałem Stinga? 13:54, 01.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ddmmaski?Ddmmaski?

1 0

Gdzie maseczki ? Jesteście w pomieszczeniu. Szczepienia nie chronią państwa przed zarażeniem. Zaszczepieni tak samo chorują jak niezaszczepieni. 20:52, 01.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

precz zCałbeckimprecz zCałbeckim

2 0

Ambasador tow. rektora A. Tretyna czyli nadprezydent Torunia P. Całbecki ,nie miał czasu ani głowy do budowy obwodnic ,gdy materiały były tańsze ,bo przecież musiał ratować tutejsze ruiny zwane zabytkami ,podobne do tego?...Wojewódzki konserwator zabytków wpisał do rejestru zabytków liczący ponad 100 lat budynek z pruskiego muru tzw. dom Grossówny przy ul. PCK w Toruniu.... 13:42, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%