Zamknij
REKLAMA

Toruń i okolice: wykorzystali to, że ich pijany kolega zasnął. Grozi im więzienie

13:56, 14.09.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń i okolice: wykorzystali to, że ich pijany kolega zasnął. Grozi im więzienie

Tych trzech mieszkańców różnych miejscowości w gminie Chełmża zatrzymali policjanci z chełmżyńskiego komisariatu. Wcześniej ukradli 19-latkowi samochód i taki zarzut usłyszeli z ust policjantów. Jeden z nich dodatkowo odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (11.09) kilku panów zorganizowało spotkanie zakrapiane alkoholem.W pewnym momencie 19-letni właściciel volkswagena passata zasnął. Trzej jego współbiesiadnicy nie zważając na spożyty alkohol zabrali jego kluczyki do auta i odjechali.

Około godz. 23:00, policjanci prewencji z chełmżyńskiego komisariatu  pełniący służbę przy ul. Chełmińskiej w Chełmży zauważyli  ten pojazd, który poruszał się bez włączonych świateł. Policjanci dali kierowcy sygnały do zatrzymania. Ten jednak nie  zważając na nic wyraźnie nie zamierzał tego uczynić i kontynuował jazdę.

Pomimo dawanych przez policjantów kolejnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nadal się nie zatrzymywał. Po dojeździe do Gostkowa w gminie Chełmża, jego droga zakończyła się w pobliskim rowie. Wszyscy mężczyźni wybiegli z auta. Jednak po krótkim pościgu byli w rękach policjantów. To 26, 22 i 21-letni mieszkańcy gminy Chełmża.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że wszyscy mężczyźni byli pod wpływem alkoholu i mieli po ponad pół promila alkoholu w organizmie. Wszyscy z ust policjantów usłyszeli zarzut, że wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży pojazdu.W konsekwencji okazało się, że kierowcą był 21-letni mieszkaniec gminy Chełmża. To on oprócz zarzutu kradzieży pojazdu wspólnie z współbiesiadnikami usłyszał dodatkowe zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli.

Wszyscy zatrzymani w przeszłości byli karani za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

[ALERT]1600084868511[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

hehehehehehe

1 0

No tak, Gąsawa to okolice Torunia 15:27, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbygdolzbygdol

2 0

bardzo fajni znajomi ! do rany przyłóż 16:07, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA