Dom Pomocy Społecznej w Browinie utworzony został w 1949 roku i jest najstarszym DPS-em prowadzonym przez powiat toruński. Ostatnio świętowano jego 70-lecie.
Przez ten czas budynek i jego otoczenie przeszły ogromną metamorfozę. Po licznych inwestycjach obiekt jest teraz wygodny zarówno dla mieszkańców jak i pracowników. W tym szczególnym dniu mieszkańców domu licznie odwiedzili zaproszeni goście. W imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego przyjechała Marzena Głowacka, obecni byli również: Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau oraz członkowie Zarządu Powiatu: Kazimierz Kaczmarek, Janusz Kononiuk i Łukasz Kowalski. Przybyli także radni powiatowi: Wiesław Kazaniecki i Rafał Lewandowski, Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki oraz byli dyrektorzy DPS-u.
- Dzisiejszy jubileusz to święto instytucji działającej dzięki ludziom i dla ludzi. Dziesięciolecia wspólnego bycia razem na dobre i złe dowodzą, że udało się Państwu stworzyć miejsce, które promieniuje ciepłem, życzliwością i rodzinną atmosferą. Za te wszystkie lata poświęcone podopiecznym, którzy z pełnym zaufaniem powierzają Wam swoje zdrowie i troskę o przyszłość, pragnę gorąco podziękować. Za ciągłe dążenie do zapewnienia mieszkańcom jak najwyższych standardów opieki oraz starania o dostosowanie wnętrz i zapewnienie odpowiedniego wyposażenia należą się Państwu wyrazy uznania – mówił starosta Marek Olszewski do obecnych na uroczystości obecnych i emerytowanych pracowników.
Ze strony dyrekcji domu padły słowa podziękowania dla osób, firm i instytucji wspierających DPS na co dzień i od święta. Były gratulacje, kwiaty i życzenia od gości.
Organizatorzy zapewnili przybyłym mnóstwo atrakcji. Uroczystości połączone były z XIX Powiatowym Przeglądem Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Odbyły się występy artystyczne grupy instrumentalno-wokalnej „Browinki” oraz przedstawienie teatralne zatytułowane „Kobieta z parasolką” z udziałem mieszkańców DPS. Można było też odbyć sentymentalną podróż w czasie oglądając projekcję filmu o historii domu. Dodatkowo spotkanie urozmaiciły pokazy iluzjonistyczne, gry i zabawy integracyjne. Duże zainteresowanie i podziw wzbudziła wystawa prac artystycznych podopiecznych różnych instytucji pomocy społecznej powiatu i zaprzyjaźnionego DPS z Wąbrzeźna. Żeby podkreślić rangę tego wydarzenia, DPS w Browinie wydał gazetę jubileuszową „Nowinki z Browinki” oraz książkę opisującą historię domu od momentu jego utworzenia do dzisiaj.
[ALERT]1570444704756[/ALERT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z piekła slumsów do aresztu w Toruniu. Kim jest?
Na pal nabić jak w średniowieczu i spalić
R
22:59, 2025-07-05
Nowa umowa na czołgi K2 coraz bliżej. "Wzmocnić polski
Dzisiaj wszyscy zaopatrują się w drony a polska kupuje rudy 102🤣
Weterynarz
22:16, 2025-07-05
Po śmierci Klaudii: Fundacja żąda danych
Ale raczej Klaudia to wielbicielka obecnej władzy która była jest i będzie za tym aby sprowadzać kolorowych do Polski. Bo przecież *%#)!& że Polska się wyludnia, a jednocześnie chcą wprowadzać legalną aborcję. Tak ja jestem za aborcja ale na tych *%#)!& i osobach które nie wzięły karty do głosowania w sprawie referendum
Lechita
20:51, 2025-07-05
3 promile i małe dzieci w aucie
Pewnie jakaś qrwa z Ukrainy.
Fan Stefana
17:22, 2025-07-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz