Zamknij
REKLAMA

Dom Pomocy Społecznej w Browinie pod Toruniem ma już 70 lat!

12:38, 07.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Starostwo Powiatowe w Toruniu
REKLAMA

Dom Pomocy Społecznej w Browinie pod Toruniem ma już 70 lat!

Dom Pomocy Społecznej w Browinie utworzony został w 1949 roku i jest najstarszym DPS-em prowadzonym przez powiat toruński. Ostatnio świętowano jego 70-lecie.

Przez ten czas budynek i jego otoczenie przeszły ogromną metamorfozę. Po licznych inwestycjach obiekt jest teraz wygodny zarówno dla mieszkańców jak i pracowników. W tym szczególnym dniu mieszkańców domu licznie odwiedzili zaproszeni goście. W imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego przyjechała Marzena Głowacka, obecni byli również: Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau oraz członkowie Zarządu Powiatu: Kazimierz Kaczmarek, Janusz Kononiuk i Łukasz Kowalski. Przybyli także radni powiatowi: Wiesław Kazaniecki i Rafał Lewandowski, Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki oraz byli dyrektorzy DPS-u.


 - Dzisiejszy jubileusz to święto instytucji działającej dzięki ludziom i dla ludzi. Dziesięciolecia wspólnego bycia razem na dobre i złe dowodzą, że udało się Państwu stworzyć miejsce, które promieniuje ciepłem, życzliwością i rodzinną atmosferą. Za te wszystkie lata poświęcone podopiecznym, którzy z pełnym zaufaniem powierzają Wam swoje zdrowie i troskę o przyszłość, pragnę gorąco podziękować. Za ciągłe dążenie do zapewnienia mieszkańcom jak najwyższych standardów opieki oraz starania o dostosowanie wnętrz i zapewnienie odpowiedniego wyposażenia należą się Państwu wyrazy uznania – mówił starosta Marek Olszewski do obecnych na uroczystości obecnych i emerytowanych pracowników.

Ze strony dyrekcji domu padły słowa podziękowania dla osób, firm i instytucji wspierających DPS na co dzień i od święta. Były gratulacje, kwiaty i życzenia od gości.

Organizatorzy zapewnili przybyłym mnóstwo atrakcji. Uroczystości połączone były z XIX Powiatowym Przeglądem Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Odbyły się występy artystyczne grupy instrumentalno-wokalnej „Browinki” oraz przedstawienie teatralne zatytułowane „Kobieta z parasolką” z udziałem mieszkańców DPS. Można było też odbyć sentymentalną podróż w czasie oglądając projekcję filmu o historii domu. Dodatkowo spotkanie urozmaiciły pokazy iluzjonistyczne, gry i zabawy integracyjne. Duże zainteresowanie i podziw wzbudziła wystawa prac artystycznych podopiecznych różnych instytucji pomocy społecznej powiatu i zaprzyjaźnionego DPS z Wąbrzeźna. Żeby podkreślić rangę tego wydarzenia, DPS w Browinie wydał gazetę jubileuszową „Nowinki z Browinki” oraz książkę opisującą historię domu od momentu jego utworzenia do dzisiaj.

[ALERT]1570444704756[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA