Zamknij
REKLAMA

Toruń i region: pędził hulajnogą o wiele za szybko. Dorwała go grupa Speed!

14:17, 13.05.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń i region: pędził hulajnogą o wiele za szybko. Dorwała go grupa Speed!

Według obowiązujących przepisów na hulajnodze elektrycznej można się poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h. Policjanci grudziądzkiej grupy Speed zatrzymali kierującego taką hulajnogą, który poruszał się znacznie szybciej.

Wczoraj na ul. Południowej w Grudziądzu funkcjonariusze grudziądzkiej drogówki prowadzili działania na ulicy Południowej. W pewnym momencie zauważyli, zbliżającego się do nich z dość dużą prędkością, mężczyznę na hulajnodze elektrycznej.

Policjanci realizowali w tym czasie zadania związane z pomiarem prędkości. Postanowili sprawdzić z jaką prędkością porusza się ten mężczyzna. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że zarejestrowali prędkość 50 km/h, czyli o 30 za dużo dla tej kategorii pojazdu.

W związku z popełnionym wykroczeniem 21-letni mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł.

Przypominamy!

Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki.

Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

[ALERT]1652444176113[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

SernickSernick

4 3

Ten złom którym mierzą prędkość nadaje się do pomiarów tak małych obiektów przy tak niskich prędkościach?! Kilka lat temu z tego co pamiętam była jakaś afera z pomiarami skuterów i tam chyba kogoś wybronili instrukcją obsługi tego "radaru" Na miejscu gościa miałbym wątpliwości. 17:15, 13.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MisioMisio

2 2

Mądry jesteś tylko w internecie 20:00, 13.05.2022


Do bojuDo boju

2 0

Państwo z kartonu. Froga do dzisiaj nie zamknęli. Ale to resortowy szczeniak. Jak by jechał ukrainu. Nawet by nie zatrzymali. Wczoraj pod zielencem wypasiony Hyundai przednie szyby czarne jak smoła i jeździ tablice UA. Ja miałem kiedyś fabrycznie przydymione i mandacik i dowodzik out. A ze poliniak jechał hulajnogą to mu do,je. Bali 400zl. A jak i niech je. B. ie dalej na ukrainu pomoczu. pseudo milicja tonw wiekszosci koorvy i kalają mundur i orła ktorego noszą. Wstyd. Ale czego sie spodziewac po kims kto slw sluzbie po-pisu. Im wvzesniej sie otrzasniecie i wyjdziecie z domów na nich wszystkich tym jest szansa mała ze bedziecie mieć swą ojczyznę. Ale nie widzę szans. Skoro wiedze o rzeczywistosci czerpiecie z telewizji 08:39, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%