Zamknij
REKLAMA

Wielka akcja policjantów w regionie. Były nieprawidłowości!

11:08, 10.08.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Wielka akcja policjantów w regionie. Były nieprawidłowości!

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie naszego województwa działania „Prędkość". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki łamania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w terenie zabudowanym. Aż 841 kierujących jechało z nadmierną prędkością.

Głównym celem przeprowadzonych działań pod kryptonimem „Prędkość" było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Podczas działań, oprócz kontroli prędkości, policjanci zwracali także szczególną uwagę na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość" to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z "piratami drogowymi". Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były
z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

W działaniach wzięło udział 202 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 1 370 pojazdów. 841 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

[ALERT]1597050921363[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA