Zamknij
REKLAMA

Toruń i okolice: terytorialsi wspierają seniorów. Rozwożą im...

17:19, 04.04.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń i okolice: terytorialsi wspierają seniorów. Rozwożą im... 

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozwożą nie tylko ciepłe posiłki dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim ale również…książki.  Projekt ma na celu ułatwienie osobom starszym, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby, dostęp do literatury w momencie zamknięcia bibliotek oraz znacznych ograniczeń przemieszczania się.

„Coś dla ciała, coś dla ducha” – komentuje szer. Marcin SWACZYNA. „Zdajemy sobie sprawę z tego, iż Ci starsi ludzie potrzebują nie tylko jedzenia ale również, a może i przede wszystkim rozmowy i zajęcia. W tym trudnym czasie gdzie tak naprawdę nie mogą wychodzić na zewnątrz, doszliśmy do wniosku, że musimy coś wymyśleć dla nich. Wpadliśmy na pomysł, żeby zawozić im również książki i albumy”.

„Cała ta inicjatywa nie mogłaby się odbyć gdyby nie bezpośrednie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego”- podkreśla szer. Justyna JANICKA. „To stamtąd otrzymaliśmy liczne kolorowe albumy i książki dla seniorów”.

Publikacje można zostawić w specjalnych oznakowanych kartonach między innymi przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz przy wejściu do hali OSIR w Inowrocławiu. By zachować maksymalne bezpieczeństwo odbiorców przekazane książki będą naświetlane promieniowaniem ultrafioletowym.

Specjalnie oznakowane kartony przeznaczone do przynoszenia książek dla seniorów znajdują się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym 2 oraz przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73, jak również przed przedstawicielstwami:

w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9,

we Włocławku przy ulicy Bechiego 2,

w Inowrocławiu przy Alei Niepodległości 4,

w Grudziądzu przy ulicy Waryńskiego 4. 

Książki można przekazać także poza godzinami pracy przedstawicielstw, wówczas prosimy o zostawianie ich w torbach i umieszczenie na bramce wejściowej.

Należy przypomnieć, iż Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizują zadania rozwożenia ciepłych posiłków (teraz już i książek) od 16 marca br. Na początku udzielali bezpośredniego wsparcia i pomocy seniorom z Dziennych Domów Opieki Społecznej, teraz jednak ich działalność się zwiększyła.

W obliczu epidemii szczególną troską trzeba otoczyć seniorów 65+. Dlaczego jest to tak ważne? Dlatego, że ta właśnie grupa docelowa jest najbardziej narażona na konsekwencje zarażenia wirusem COVID-19. Seniorzy 65+ powinni bezwzględnie pozostawać w domach.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej angażuje się w wiele obszarów pomocy. Jednak jednym z głównych jej zadań są działania polegające na monitoringu i zabezpieczeniu podstawowych potrzeb weteranów i osób starszych, w szczególności 65+.

[ALERT]1586013459442[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA