Zamknij

Mandat 2500 zł za szalony przejazd hulajnogą. Zatrzymali go na "krajówce"!

D.W./KPP Lipno 16:34, 18.09.2025
Fot. KPP Lipno Fot. KPP Lipno

W regionie policjanci zatrzymali mężczyznę, którego zachowanie od początku budziło podejrzenia. Mundurowi nie pomylili się.

[ALERT]1758022054018[/ALERT]

Niecodzienną interwencję odnotowali policjanci z Lipna, na ulicy Wojska Polskiego. Na drodze krajowej nr 10 patrol ruchu drogowego zatrzymał mężczyznę, który postanowił wyruszyć w podróż elektryczną hulajnogą.

Problem w tym, że 45-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Patrol ukarał go mandatem w wysokości 2500 zł.

Policja przypomina o przepisach

Funkcjonariusze podkreślają, że jazda hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu jest tak samo zakazana, jak prowadzenie samochodu czy motocykla. To jednak niejedyny obowiązujący przepis.

Z hulajnogi elektrycznej mogą korzystać osoby, które ukończyły 18 lat, a młodsi – tylko z uprawnieniami, np. kartą rowerową. Dzieci do 10 roku życia mogą jeździć nią wyłącznie w strefie zamieszkania pod opieką dorosłych.

Jak i gdzie można jeździć?

Przepisy jasno określają zasady: hulajnogą należy poruszać się po drodze dla rowerów lub pasie ruchu dla rowerów. Jezdnia dopuszczalna jest tylko wtedy, gdy takich dróg brakuje, a prędkość maksymalna na danym odcinku wynosi 30 km/h. W innych przypadkach kierujący powinien korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, zachowując prędkość zbliżoną do ruchu pieszego.

Dopuszczalna prędkość dla hulajnóg elektrycznych wynosi 20 km/h. Przepisy zabraniają przewożenia pasażerów, zwierząt czy ładunków oraz holowania innych pojazdów.

Dzięki Waszym sygnałom informujemy szybciej!

Alert: Coś się dzieje? Widziałeś wypadek, pożar, dziwne zdarzenie? Nie trzymaj tego dla siebie! Daj nam znać, a ostrzeżemy mieszkańców i pomożemy w szybkim przekazie informacji. Twój sygnał może być kluczowy! Pisz do nas na Facebooku lub wyślij wiadomość na [email protected]. Bądź na bieżąco, reaguj, informuj! ⚠️📩

(D.W./KPP Lipno)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%