Od 5 maja za wejście w okolice tężni będzie trzeba zapłacić. Opłaty będą obowiązywać codziennie.
Modernizacja tężni trwała od marca 2021 roku. Pieniądze na remont udało się zdobyć z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego, a inwestorem rewitalizacji jest Uzdrowisko Ciechocinek, które administruje kompleksem tężni w imieniu samorządu województwa.
Projekt rewitalizacji dotyczył dwóch najbardziej zniszczonych tężni - tej zlokalizowanej przy wejściu na teren obiektów oraz tężni z nią sąsiadującej. Prowadzona inwestycja pozwoli odtworzyć najbardziej uszkodzone elementy konstrukcyjne. Wykonawca naprawił fundamenty, wymienił pale i drewniane słupy.
Z początkiem maja zakończyła się gruntowna renowacja ciechocińskich tężni solankowych, symbolu naszego najsławniejszego uzdrowiska. Do dyspozycji mieszkańców i odwiedzających Perłę Kujaw kuracjuszy jest cały kompleks tężniowy z grotą solankową i tarasami widokowymi. Uroczyste otwarcie, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, połączone było z paradą majową.
- Ciechocińskie tężnie są wizytówką naszego regionu. Tym bardziej cieszy fakt, że mieszkańcy i nasi goście od samego początku sezonu turystycznego będą mogli spędzać czas w wyjątkowym otoczeniu, korzystając z dobrodziejstw zdrowotnych solanki
- mówił w Ciechocinku marszałek Piotr Całbecki.
Zmiany zaczęły obowiązywać od piątku (5 maja). Jak poinformowało Uzdrowisko Ciechocinek, za wstęp w okolice tężni się płaci. Będzie tak od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9 do 17. Bilet normalny kosztuje 9 złotych, ulgowy 6, a bilet ze zniżką EURO lub kartą BIT 5 złote. Nabyć można także karnety wielokrotnego wejścia na 7 dni, odpowiednio po 40 i 30 złotych. Płacić trzeba też za wejście na taras widokowy (10 zł normalny, 7 ulgowy), .
Aby kupić bilet ulgowy należy pokazać upoważnionemu pracownikowi Uzdrowiska Ciechocinek S.A. ważny dokument potwierdzający uprawnienie do korzystania z ulgi w opłacie lub zwolnienia z opłaty wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym jej tożsamość. Za wejście na teren okołotężniowy mniej zapłacą uczniowie, osoby niepełnosprawne, kombatanci i seniorzy ze specjalnymi kartami (As Aktywny Senior, Rudzka Karta seniora, Czeladzki Senior 60+, Garwolińska Karta Seniora, Goślińska Karta Seniora, Wrocławska Karta Seniora).
1 0
Teraz to wszędzie i za wszystko by tylko kasę chcieli szarpać😠😠😠
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz