Zamknij
REKLAMA

Wkrótce tężnie mają być jak nowe. Wiemy, kiedy zakończą remont tej atrakcji!

11:00, 04.05.2022 | Daniel Wiśniewski
Skomentuj fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Wkrótce tężnie mają być jak nowe. Wiemy, kiedy zakończą remont największej atrakcji regionu

Wykonawca podtrzymuje termin zakończenia remontu ciechocińskich tężni. Co aktualnie dzieje się przy największej atrakcji regionu?

Modernizacja tężni trwa od marca 2021 roku. Pieniądze na remont udało się zdobyć z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego, a inwestorem rewitalizacji jest Uzdrowisko Ciechocinek, które administruje kompleksem tężni w imieniu samorządu województwa.

Projekt rewitalizacji dotyczy dwóch najbardziej zniszczonych tężni - tej zlokalizowanej przy wejściu na teren obiektów oraz tężni z nią sąsiadującej. Prowadzona inwestycja pozwoli odtworzyć najbardziej uszkodzone elementy konstrukcyjne. Wykonawca naprawia fundamenty, wymienia pale i drewniane słupy.

Jak przebiega remont tężni?

Przedstawiciele Uzdrowiska Ciechocinek informują, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem

- Przy tężni nr 1 w ostatnim czasie wyczyszczono i uszczelniono zbiornik solankowy, dokonano wymieniony koryta na solankę oraz belek górnych poprzecznych pomostu dolnego, z konstrukcji nośnej wyjęto i zutylizowano tarninę, wbudowano nową tarninę. W części środkowej wymieniono drzwi zewnętrzne wykonano remont przejścia pod tężnią

- mówi w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek z Uzdrowiska Ciechocinek. 

Co z drugą tężnią?

Dzieje się też przy tężni nr 3. Tam m.in. wyczyszczono i uszczelniono zbiornik solankowy, wymieniono koryto na solankę oraz schody z poręczami i balustradą pomostową na pomoście dolnym oraz zakończono rozbiórkę i utylizację tarniny.

- Trwają sukcesywne prace związane z montażem nowej tarniny – wykonano ok 85%. Natomiast na pomoście górnym wykonano balustradę, słupki oraz zastrzały, a także zamontowano chodniki oraz koryta solankowe. Osadzono na tężni nowo wykonaną konstrukcję wiatraka, naprawiono fundamenty - dodają przedstawiciele inwestora. 

Jak ustaliliśmy, roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem zaakceptowanym przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 Remont powinien zakończyć się do końca czerwca 2022 roku. Wykonawca podtrzymuje ten termin.

[ALERT]1651654760893[/ALERT]

 

(Daniel Wiśniewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BB

4 0

Czy pamięta ktoś, żeby tężnie w Ciechocinku były w pełni wyremontowane w jednym momencie? Od kiedy pamiętam, zawsze któraś jest remontowana. 19:08, 04.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%