Zamknij
REKLAMA

Świetlica w malutkiej wsi pod Toruniem zyskała nowy blask. Remont kosztował...

11:31, 27.04.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. obrowo.pl
REKLAMA

Świetlica w malutkiej wsi pod Toruniem zyskała nowy blask. Remont kosztował...

Gmina wyremontowała budynek, w którym mieści się świetlica wiejska w Silnie. Obiekt ma całkowicie nowy dach, zyskał też nową instalację sanitarną i elektryczną, docieploną podłogę, estetyczne drzwi, grzejniki i glazurę. W części, gdzie odbywają się zajęcia, wyremontowano korytarz i powstała toaleta. Zainstalowano przydomową oczyszczalnię ścieków.

W części gminnego budynku w Silnie przy ul. Wiślanej 1 mieści się świetlica wiejska. Obiekt przeszedł właśnie generalny remont. Prace modernizacyjne rozpoczęły się od rozbiórki pokrycia dachowego, wymurowania nowych kominów i wymiany zniszczonej więźby dachowej. Następnie wykonano nowy dach z blachodachówki i zamontowano nowe orynnowanie.

Dach pokryty został blachą układaną na tzw. rąbek stojący, a to jedna z najstarszych technologii budowlanych. Technika ta pozwoliła nie tylko zachować klasyczny wygląd budynku, ale również dodatkowo usztywniła dach.

Druga część remontu obejmowała rozbiórkę starych ścianek działowych, starej podłogi oraz starej instalacji elektrycznej i sanitarnej. Następnie dokładnie osuszono poddasze oraz utworzono tu nowe pomieszczenia, ocieplono ściany i sufity.

Prace obejmowały także montaż nowej instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz wykończenie ścian i podłóg łazienki płytkami ceramicznymi. Następnie w budynku wzmocniono i ocieplono podłogi oraz zamontowano dwoje drzwi.

W świetlicy wiejskiej powstała łazienka, w której wykonawca położył na ścianach i podłogach płytki ceramiczne. Korytarz prowadzący do sali został wyremontowany i zyskał nową instalację elektryczną. Przy budynku zainstalowano przydomową oczyszczalnię ścieków. 

Modernizacja gminnego budynku kosztowała 306 000 złotych.

Masz dla nas temat? Napisz.

[ALERT]1651051828396[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Czerep Czerep

2 0

Wieś tańczy i śpiewa... nie możem się doczekać :) 20:55, 27.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%