Zamknij

Rolnicy są wkurzeni i mają dość. Blokowali drogi pod Toruniem!

17.44, 09.02.2022 ddtorun.pl
Skomentuj fot. Michał Malinowski
REKLAMA

Rolnicy są wkurzeni i mają dość. Blokowali drogi pod Toruniem!

Dziś (środa) w całym kraju, również w powiecie toruńskim odbyły się manifestacje rolników. W ramach ogólnopolskiego strajku blokowali oni drogi m.in. w w Łysomicach koło Torunia i Nowym Ciechocinku na DK 91, a także w Dobrzejewicach na DK 10.

Drogi były blokowane w środę w około 50 miejscach w całym kraju, w naszym regionie rolnicy udali się też pod siedzibę Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Na tym proteście było około 120 rolników, przejeżdżając w kolumnie 85 ciągników oraz 20 samochodów osobowych i dostawczych drogą krajową nr 25 z Mąkowarska koło Koronowa.

Do zgromadzonych wyszedł zastępca wojewody Radosław Kempiński.

Poinformował, że wojewoda w piątek spotkał się z liderami protestu i otrzymane postulaty przekazał premierowi i ministrowi rolnictwa, a w zgłaszanej sprawie cen nawozów podjęte zostały rozmowy z prezes Anwilu.

Ponadto 10-osobowa reprezentacja rolników z Kujaw i Pomorza pojedzie w najbliższą środę do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 - Dzisiaj zwracamy się z gorącym i jeszcze grzecznym apelem do pana premiera. Wiemy, że ma dużo spraw na głowie, ale to jest sprawa priorytetowa. Bezpieczeństwo żywnościowe kraju nie może być pozostawione na pastwę losu, na pastwę firmom, korporacjom, które dzisiaj żerują na słabości tego rządu - powiedział  Michał Kołodziejczak - lider AgroUnii.

Co istotne, jeśli dzisiejszy protest nie przyniesie rezultatu, to AgroUnia podejmie kolejne kroki.

Wstępnie protest w Warszawie zaplanowano na 23 lutego. 

Masz dla nas temat? Napisz. 

[ALERT]1644426016566[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

zbulwersowany kierowzbulwersowany kierow

2 0

przecież dostaliście 0% vat na nawozy!!! dostaliście swoje 500+ od ukochanego PISU,to ubierać gumiaki i na pole!!! a nie drogi blokować miastowym:(((( 09:12, 10.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RolnikRolnik

3 0

Chłopy do roboty. Do strajku podpuszcza Was chłystek. 14:13, 10.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KensKens

0 0

Zwolennicy opozycji ,POpierajcie ich .
Każdy z tych ciągników , którymi wyjechali na protesty , jest wart więcej od waszej klitki w blokowisku . Ale oni z Was się śmieją !😁 06:49, 11.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%