Zamknij

Mistrz świata z wizytą w Grębocinie. Tematem przewodnim walka z hejtem

 11:51, 25.10.2024 .
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski Fot. Daniel Wiśniewski

W Grębocinie odbyła się konferencja pt. „Sala emocji – jak zrozumieć swoje dziecko i nie zwariować”, na której specjaliści i goście rozmawiali o tym, jak wspierać młodzież w dobie cyfrowej. Przemysław Saleta, mistrz świata w kickboxingu i mistrz Europy w boksie, podkreślił znaczenie pasji i codziennego budowania zaufania między rodzicami a dziećmi.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Pasja jako tarcza ochronna dla młodzieży

Przemysław Saleta zauważył, że w obecnych czasach rodzicom trudno zrozumieć świat ich dzieci, ale zaszczepienie pasji może być sposobem na ochronę przed uzależnieniami.

- Jeśli nastolatek ma zaufanie do rodziców, budowane przez nich na co dzień, i poczucie własnej wartości, to lepiej poradzi sobie z zagrożeniami dzisiejszego świata, np. z hejtem

- stwierdził.

[FOTORELACJANOWA]11764[/FOTORELACJANOWA]

Zdaniem sportowca to pasja chroni młodzież przed popadnięciem w uzależnienia.

- Żyjemy w zupełnie innym świecie niż nasze dzieci. Dlatego z perspektywy 50-latka, trudno oceniać 15-latka. Chcesz go odciągnąć od komputera? Zaszczep mu pasję - dodał.

Wpływ internetu – zarówno pozytywny, jak i negatywny

Joanna Płotkowska przestrzegała przed zagrożeniami związanymi z uzależnieniem od internetu, takimi jak drażliwość, zaniedbywanie snu, czy agresja po odcięciu od sieci. Specjalistka zauważyła, że hejt w sieci staje się poważnym problemem dla młodych osób, a sami dorośli nierzadko przyczyniają się do tworzenia toksycznej atmosfery online.

Emocje, ADHD i wzorce zachowań

Psychoterapeutki Magdalena Deczyńska i Justyna Fiałkowska mówiły o chęci natychmiastowej gratyfikacji, typowej dla kultury instant, która często prowadzi młodzież do ryzykownych zachowań. Agata McCarthy, psychiatra dziecięcy, zwróciła uwagę na ADHD jako zaburzenie neurorozwojowe i podkreśliła potrzebę akceptacji dzieci z tym schorzeniem.

Projekt „Latawce nad Drwęcą 2024” – przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej

Konferencja była częścią projektu socjalnego „Latawce nad Drwęcą 2024”, mającego na celu przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej w gminie Lubicz. W projekt zaangażowane są władze samorządowe, szkoły, policja i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%