Zamknij

Potężna dotacja dla podtoruńskiej gminy. Na co wydadzą 5 milionów złotych?

07.16, 03.06.2022 ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Potężna dotacja dla podtoruńskiej gminy. Na co wydadzą 5 milionów złotych?

Gmina Lubicz otrzymała wsparcie w wysokości 5 mln zł na budowę magistrali wody pod dnem rzeki Drwęcy oraz sieci wodno-kanalizacyjnej. Ma to na celu poprawę ciśnienia wody w kranach w Lubiczu Górnym, Krobi, Mierzynku i Młyńcu Drugim.

Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Gmina Lubicz w ramach „Polskiego Ładu” pozyskała finansowanie na bardzo istotną dla dużej grupy mieszkańców inwestycję, czyli budowę magistrali wody pod dnem rzeki Drwęcy oraz sieci wodno-kanalizacyjnej.

W pierwszym etapie, do końca czerwca br., zostanie wybudowana nowa sieć fi 315 ze zgrzewanych rur wodociągowych ułożonych na głębokości 1,8 m. Zastąpi ona dotychczasowy przesył wody starymi kielichowymi rurami o przekroju fi 160. Prace będą prowadzone na trasie od mostu na Drwęcy w Lubiczu, dalej do Lubicza Górnego i Krobi, a w konsekwencji również do Młyńca Drugiego.

W związku z tym pojawią się pewne utrudnienia drogowe, głównie dla mieszkańców ul. Orszta w Krobi. Będziemy wcześniej o tym informować. Mogą także zdarzyć się chwilowe przerwy w dostawie wody. Ten etap powinien przynieść już poprawę ciśnienia w sieci.

Ostateczny efekt da jednak drugi etap. Przewiduje on dodatkowe połączenie sieci z zasilaniem od strony Torunia zupełnie nową nitką fi 600 pod dnem Drwęcy oraz dalszą rozbudowę infrastruktury wodociągowej w poszczególnych miejscowościach.

Cała inwestycja ma zakończyć się w ciągu roku.

[ALERT]1654233348271[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%