Zamknij

Ważna droga w powiecie toruńskim do remontu. Podpisano umowę!

08.53, 15.04.2022 ddtorun.pl
Skomentuj fot. powiat toruński
REKLAMA

Ważna droga w powiecie toruńskim do remontu. Podpisano umowę!

Droga powiatowa nr 2035 Młyniec I - Jedwabno zostanie przebudowana! W środę 13 kwietnia 2022 r. podpisano umowę na tę realizację.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu Adam Orłowski i Prezes Zakładu Drogowo-Budowlanego z Rogowa Krzysztof Wilczyński, w obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Wicestarosty Michała Ramlaua, podpisali umowę na realizacje tego zadania. 

W ramach przedsięwzięcia zostanie przebudowany odcinek o długości 2,983 km. Koszt realizacji robót wyniesie 5 164 142,26 zł. Na realizację zadania pozyskano środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inwestycja współfinansowana jest również przez Gminę Lubicz. Wykonawca w ciągu 6 miesięcy od daty podpisania umowy ma czas na wykonanie zaplanowanych robót.

Celem przebudowy jest poszerzenie jezdni do szerokości 6 m, wykonanie poboczy, budowa zjazdów oraz budowa fragmentu chodnika i peronów przystankowych, a także budowa oświetlenia. Wykonawca w ramach inwestycji wykonana również odwodnienie, wyremontuje przepusty pod zjazdami, odtworzy przydrożne rowy i zadba o zieleń drogową.

[ALERT]1650005606525[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%