Zamknij

Dramatyczne sceny we wsi pod Toruniem. Oto, co zrobił kierowca osobówki!

11.22, 26.04.2022 ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Dramatyczne sceny we wsi pod Toruniem. Oto, co zrobił kierowca osobówki!

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przejeździe kolejowym w Czernikowie. Trzeba było uszkodzić szlaban, aby uniknąć „ konfrontacji” z pociągiem. Gdyby nie szybka reakcja pasażera osobówki, mogłoby się skończyć fatalnie. Pomimo zachowania „zimnej krwi” kierowca otrzymał 2.000 zł mandatu i 4 punkty karne.

W sobotę (23.04) w godzinach rannych w miejscowości Czernikowo, małżeństwo jadące oplem corsa wjechało na przejazd kolejowy przy ul. Słowackiego.

Dopiero wjeżdżając na przejazd kierowca osobówki zorientował się, że zapora zamyka się i zatrzymuje się na tyle jego pojazdu. Wtedy też pasażerka opla zauważyła w odległości kilkuset metrów zbliżający się pociąg.

Kobieta wybiegła z samochodu i siłą wyłamała szlaban blokujący wyjazd. Dzięki temu kierowca mógł zjechać autem w bezpieczne miejsce i uniknąć zderzenia z pociągiem.

Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, który po ocenieniu sytuacji, nałożył na kierowcę osobówki mandat w wysokości 2.000zł oraz przyznał mu 4 punkty karne.

Pamiętaj!

W kryzysowej sytuacji należy jak najszybciej opuścić przejazd- w razie potrzeby wyłamać rogatkę.

Wystarcz niewielka siła nacisku aby bezpiecznik, który znajduje się przy napędzie rogatek zadziałał i spowodował bezpieczne wyłamanie zapory, bez uszkodzenia samochodu.

[ALERT]1650964879849[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mieeeetek mieeeetek

1 4

powinni zabrac dziadkowi uprawnienia, rentę, samochód, dom, a żonę wywieźć na Podlasie 16:10, 26.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%