Fotorelacje

Zamknij
10:57, 19.10.2023

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który pojawił się na terenie przedszkola. Pożar szalał w bezpośrednim sąsiedztwie paneli fotowoltaicznych. 

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę (18 października) chwilę po godz. 18:30 w Górsku pod Toruniem. 

Wszystko zaczęło się, kiedy jeden z tamtejszych strażaków wracał z treningu piłkarskiego. W pobliżu Przedszkola Niepublicznego "Jagoda" i żłobka "Mała Oliwka" zauważył, że zwierzęta w pobliskim mini-zoo zachowują się dziwnie. Szybko stwierdził przyczynę paniki wśród zwierząt - pożar.

Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy.

- Po rozpoznaniu okazało się, że ogniem objęte było miejsce w którym składowano odpady, tuż obok baterii paneli fotowoltaiczny i i pola pełnego suchej roślinności sięgającej, aż do następnych zabudowań

- informują strażacy z OSP Pędzewo.

Na miejscu pojawiło się aż sześć zastępów straży pożarnej. Poza druhami z Pędzewa do Górska przyjechali też strażacy z Toporzyska, Łążyna i Torunia. Swoje czynności prowadzili też policjanci.

Jak ustaliliśmy, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni teraz biegły z zakresu pożarnictwa.

Zobacz także:

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Przystanek JP II w Toruniu
zobacz fotorelację
Żołnierze z całej Polski ćwiczyli pod Toruniem
zobacz fotorelację
Wypadek na A1 pod Toruniem
zobacz fotorelację
Zdarzenie drogowe pod Lubiczem
zobacz fotorelację
Wypadek na DK15
zobacz fotorelację
Proces Yomeykerta ws. Klaudii
zobacz fotorelację
Modlitwa w Parku Glazja rok po tragedii
zobacz fotorelację
Koncert utworów Jacka Kaczmarskiego w Toruniu
zobacz fotorelację
50-lecie Parafii Michalickiej w Toruniu
zobacz fotorelację
Wyprowadź psa ze schroniska
zobacz fotorelację