Zamknij

Nie żyje legendarny dziennikarz z naszego regionu. Był związany z radiem PiK!

07:34, 05.03.2023 Aktualizacja: 08:37, 05.03.2023
Skomentuj PAP PAP

"Radio było jego wielką pasją i miłością" - napisali w informacji o śmierci redaktora Kryska przyjaciele z Radia PiK, ale to czuli i wiedzieli słuchacze i bydgoscy dziennikarze obserwujący jego zaangażowanie w pracy.

Zmarł wieloletni dziennikarz Polskiego Radia PiK Andrzej Krystek, który zawodzie przepracował przeszło pół wieku. Miał 76 lat - poinformował w sobotę jego macierzysta rozgłośnia.

Andrzej Krystek przygodę z radiem rozpoczął jeszcze w czasie studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w Studenckim Studiu Radiowym "Centrum", którego też był szefem.

Pracę w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw (obecnie Radio PiK), rozpoczął 1 kwietnia 1972 r. Początkowo zajmował się interwencjami, a potem specjalizował się w tematyce wiejskiej, której pozostał wierny na zawsze, chociaż z czasem jego krąg dziennikarskich zainteresowań znacznie się rozszerzył. Zajmował się również problematyką społeczną, folklorem i motoryzacją.

Słuchaczom znany był jako autor programów m.in. folklorystycznego "Raz na ludowo", dla działkowców "Raz na zielono" czy rolniczych - kiedyś "Raz na zielono", "Czas dobrych gospodarzy" czy ostatnio "Agroporanek".

Współpracował z programami pierwszym i trzecim Polskiego Radia. Na antenie ogólnopolskiej jego korespondencje trafiały m.in. do "Zielone Studio", "Kiermasz pod kogutkiem" czy "Radio Kierowców".

Z mikrofonem nie rozstawał. Pracował niemal do ostatnich dni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%