Zamknij

Ogromna tragedia w pobliżu Torunia. 46-latka utonęła w jeziorze!

17.40, 11.08.2022 A.J.
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Do ogromnej tragedii doszło dziś (czwartek, 11.08) po godzinie 15 w powiecie lipnowskim nad jeziorem Tupadelskie. Utonęła tam 46-letnia kobieta.

Służby zgłoszenie dostały o 15:11, na miejscu działały 4 zastępy SP w tym SGRWN.

Kobieta znajdowała się pod wodą na głębokości około 2,5 metra, wyciągnięta na brzeg przez Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z Włocławka, przekazana ZRM, który w późniejszym czasie stwierdził zgon.

Okoliczności tej tragedii wyjaśni teraz policja pod nadzorem prokuratury. 

Apel policji

Policjanci przypominają o konieczności zachowywania podstawowych zasad ostrożności i rozwagi.

 • Wybierając teren do wypoczynku nad wodą pamiętajmy o tym, by korzystać z miejsc do tego przeznaczonych (jeziora, stawy, zalewy, rzeki z wydzielonymi miejscami do kąpieli), najlepiej tam, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR-u.
 •  Przed kąpielą zapoznajmy się ze wszystkim znakami i instrukcjami dotyczącymi warunków przebywania w danym miejscu i zorientujemy się, gdzie znajduje się stanowisko ratownika oraz punkt pierwszej pomocy.
 •  Należy pamiętać, że na wejście do wody zezwala biała flaga umieszczona na maszcie kąpieliska. Flaga czerwona oznacza całkowity zakaz kąpieli.
 • Warto rozeznać miejsce kąpieli i eksplorować je stopniowo - nie wolno wskakiwać do wody, której głębokości nie znamy lub gdy miejsce jest objęte zakazem skakania do wody. Nieznana głębokość i struktura dna może narazić nas na urazy, kalectwo a nawet śmierć - może zdarzyć się, ze natrafimy na skaliste dno lub znaczną głębokość i skok do wody zakończy się urazem
 •  Do wody nigdy nie wchodzimy będąc pod wpływem alkoholu. Jak pokazują statystyki, najwięcej utonięć i wypadków nad wodą dotyczy właśnie osób znajdujących się pod wpływem alkoholu.
 •  Z kąpieli korzystamy najwcześniej po upłynięciu 30 minut od zjedzenia posiłku.
 • Zadbajmy także o bezpieczeństwo „zdrowotne" - aby uniknąć tzw. wstrząsu termicznego w wodzie, zanurzamy się stopniowo oraz nie kąpiemy się bezpośrednio po dłuższym opalaniu.
 •  Pływając łódkami, kajakami i rowerami wodnymi pamiętajmy o założeniu kapoka.
 •  Brawura i ryzyko przyczyną wypadków - odpoczywając nad wodą pamiętamy także o tym, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami kąpielisk. Niedopuszczalne jest popychanie czy wrzucanie osób stojących na kładkach lub pomostach do wody. Nie wolno również podtapiać innych pływających.
 • Szczególną opieką otaczamy dzieci. Pamiętamy o zaopatrzeniu ich w sprzęt umożliwiający bezpieczne korzystanie z wody. Stale obserwujemy osoby małoletnie tak aby nie doszło do ich niekontrolowanego oddalenia się od brzegu lub wypłynięcia na zbyt dużą głębokość.
 • Gdy potrzebna pomoc - jeśli podczas odpoczynku nad wodą zauważymy, że ktoś tonie nie stoimy bezczynnie tylko niezwłocznie udzielamy pomocy. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie przeprowadzić czynności ratunkowych lub podjęcie ich zagrażałoby naszemu bezpieczeństwu czym prędzej zawiadamiamy wykwalifikowane służby.

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

Wrażliwy Wrażliwy

1 5

Należy mieć nadzieję ze to jakaś ukrainka a nie Polka. Polki są wspaniałe w większości. A banderzyce są zbędne tutaj 00:32, 12.08.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Tołdi Tołdi

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MAXMAX

1 2

Cuchniesz łajnem na odległość odpadzie. 09:36, 12.08.2022


prosze o pomoc prosze o pomoc

1 0

......... moja.fatalna sytuacja zmusiła mnie do tego by tu napisać..... wstyd mi poprostu bo wiem że Każdy ma troski i zmartwienia...... przepraszam też...jeśli komentarz urazil.... Jednak ja  już nie wiem co robić...... Nie Mam już Wyjścia..... proszę ludzi dobrego serca Jakąkolwiek Pomoc.. mam na imię Anna Bartkiewicz.Pochodze z Krosna... mieszkam Sama w Starej Kamienicy w mieszkaniu Bez Toalety, sprawnego Ogrzewania i Ciepłej Wody większość pieniędzy jakie mam idzie na rachunki dodatkowo spłacam zadłużenie mieszkania w którym mieszkam,.zrobione przez moją Mamę...nie ma dnia bym. nie dziękowała za to ze jest Ona trzeźwa ponad pół roku....choruje na nadciśnienie i nerwicę lękową pod koniec lipca dotkliwie się poparzyłam(brzuch).... muszę teraz kupować Maści by zredukować blizny które są Spore... po zakupie leków i zapłaceniu rachunków czasami Zostaje mi na Miesiąc 100zł na Jedzenie a czasami jeszcze Mniej... Są takie dni w których Nie Mam Za co Kupić Jedzenia... Musze jakoś Przeżyć.... oraz pokryć choć cześć rachunków by nie martwić się o to czy będę mieć Za co Jeśc.... Jestem na skraju załamania nerwowego ......i nie mam kogo nawet prosić o pomoc..... czuje się osamotniona z tym wszystkim... błagam ludzi dobrego serca o jakakolwiek pomoc bym mogła chociaż na chwile odbić się od dna i zauważyć sens w swoim życiu... Mieszkam.w.Krośnie,na ul.HenrykaSienkiewicza9/12  40132015374557640730000001 Dziękuję z góry za każdą okazaną pomoc  życze Wszystkim Dobrego dnia,Anna ........... 07:59, 12.08.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RomicRomic

1 0

Jak chesz to zarób na siebie a nie żebrasz w internecie jak *%#)!& Ukraińce. Dej dej. Jak matka chlala od pol roku to jest minimum 4500 przechlanego pieniądza. Mogla ci kupić maść na ból doopy. A na narwice i stany lękowe najlepsze jest ruszyć zad do pracy nawet jak ma to byc skladanie długopisów. Jestes smierdzacym leniem i wygodnym nierobem zyjacym z socjalu no tak wygodniej 11:56, 12.08.2022


Morfeusz Morfeusz

1 0

Anna nie leć w kulki Na odległość czuć że to ściema Lubisz łatwą kasiurę 😂😂😂 16:18, 13.08.2022


0%