Zamknij
REKLAMA

Mnóstwo pijanych kierowców i kolizji. Mundurowi podsumowali długi weekend!

12:26, 20.06.2022 | A.J.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Od środy do niedzieli policjanci prowadzili wzmożone działania „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”. Akcja ta prowadzona była głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. W tym roku policjanci odnotowali 17 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych.

Za nami kolejny długi weekend. Dla wielu z nas był to czas wypoczynku, a dla policjantów wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego już w środę funkcjonariusze (15.06.2022r.) rozpoczęli działania ”Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”, które trwały do niedzieli (19.06.2022r.).

Akcja ta miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Każdy długi weekend charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów oraz niechronionych użytkowników dróg, dlatego też na drogach mogliśmy spotkać większą ilość patroli ruchu drogowego.

Podczas akcji policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawili się także mundurowi na motocyklach.

Policjanci jak zawsze podczas kontroli reagowali na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Mundurowi eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu.

- Sprawdzali także, czy osoby podróżujące autem korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia.

mówi Remigiusz Rakowski z Kujawsko-Pomorskiej Policji. 

Policjanci nie zapomnieli również o pieszych.

Zwracali szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Podczas „Długiego Weekendu - Boże Ciało”, który trwał od środy do niedzieli, na drogach naszego województwa doszło do 17 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych.

Funkcjonariusze odnotowali 208 kolizji. Ponadto, policjanci wyeliminowali z ruchu aż 135 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

[ALERT]1655720763311[/ALERT]

 

(A.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Rowerowy ktosRowerowy ktos

2 3

Gdzie z tą propagandą w Boże Ciało to na Mickiewicza baba w Corsie wymyśliła na nas pierwszeństwo na pasach. Glowa zwtocona tylko w kierunku ruchu drogi z pierszenstwem. Nasze Rowery oświetlone, i bez hamowania z naszej strony nawet by nie wiedziała po czym samochod by przejechał i oczywiscie byłaby kolejna tragedia. I teraz hit za nia przebrany za policjanta na motorze ktory wszystko widział lecz nie zatrzymał mimo ze za nią skręcił w 5a samą stronę także macie cos jeszcze do dodania do propagandy o torunskich policjantach i ich rzetelnym pilnowaniu porządku w mieście? Kpina a nie policja 21:04, 20.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JoJo

1 1

Kup sobie pancerny rower głąbie. 23:16, 20.06.2022


REKLAMA
0%