Zamknij
REKLAMA

Toruń i region: znieważyli i pobili policjantów. Są wydał wyrok!

13:06, 24.05.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Toruń i region: znieważyli i pobili policjantów. Są wydał wyrok!

Znieważenia w policyjnej służbie to nie rzadkość. Policjanci często wchodzą w środek konfliktu lub spotykają się z ostracyzmem, gdy egzekwują przepisy prawne od osób, które są dalekie od ich respektowania. Funkcjonariusz publiczny podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych jest więc objęty specjalną ochroną. W kwietniu i maju zapadły dwa wyroki dla tych, którzy znieważyli, napadli i naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy Policji.

Podczas podjętej w Lipnie w styczniu bieżącego roku interwencji, policjanci służby kryminalnej lipnowskiej komendy stali się adresatami czynnej napaści grupy mieszkańców miasta. Policjanci zwrócili uwagę mężczyźnie popełniającemu wykroczenie. W interwencję włączyły się wówczas inne osoby. Pod adresem policjantów padły słowa powszechnie uważane za obelżywe, były groźby karalne i rękoczyny.

W zeszłym miesiącu zapadło rozstrzygnięcie sądowe sprawy o czynną napaść, znieważenie i grożenie funkcjonariuszom. Oskarżeni w różnym rozmiarze i konfiguracji muszą zapłacić grzywnę, odbyć karę pozbawienia lub ograniczenia wolności. Na rzecz funkcjonariuszy sąd zasądził także kilkunastotysięczne zadośćuczynienie.

W tym miesiącu zapadł także wyrok w sprawie innego znieważenia funkcjonariuszy w miejscowości Okrąg i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich podczas interwencji. Zdarzenie także miało miejsce w styczniu tego roku. Oskarżony będzie musiał odbyć karę ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny i zapłacić policjantom zadośćuczynienie finansowe.

Znieważenie funkcjonariusza publicznego, którym jest nie tylko funkcjonariusz Policji to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Naruszenie jego cielesnej nietykalności podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Czynna napaść może skończyć się nawet 10-letnim pobytem w więzieniu.

[ALERT]1653390325466[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Anka Anka

1 0

Jeju to co to za strurze prawa co się oklepać dali. Nie czuje się bezpiecznie. Muszę sobie wynająć rutka dodatkowo. 21:02, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%