Zamknij
09:02, 23.05.2020

Toruń: duża akcja KAS. Przechwycono narkotyki i dopalacze!

W wyniku ostatnich wzmożonych kontroli prowadzonych w firmach kurierskich regionu, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia przechwycili łącznie 34 przesyłki, które zawierały substancje o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla substancji psychotropowych.

W przesyłkach pochodzących głównie z Hiszpanii i Niderlandów, mundurowi z KAS wykryli m.in.: ponad 780 gram niebezpiecznych specyfików w postaci białego proszku i kryształów; 716 szt.  różnych tabletek; ponad 104 gramy suszu roślinnego oraz 64 tzw. znaczki LSD, które należą do najbardziej aktywnych środków halucynogennych. We wszystkich działaniach niezastąpiona była praca węchowa Lilou, labradora specjalnie wyszkolonego do wykrywania substancji narkotycznych.

Do ujawnienia części przemycanych towarów zabronionych przyczynili się również funkcjonariusze KAS z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, którzy przekazali informacje ułatwiające typowanie przesyłek do kontroli.

Centralne Laboratorium Celno-Skarbowe w Otwocku po przeprowadzeniu badań i analiz zatrzymanych specyfików, potwierdziło, że w ich składach chemicznych znajdują się substancje psychotropowe, środki odurzające i tzw. nowe substancje psychoaktywne wymienione w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sprawy  prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Za sprowadzanie substancji psychotropowych, odurzających grozi wysoka kara grzywy i kara pozbawienia wolności do lat 5.

W ramach kontroli przesyłek kurierskich i pocztowych funkcjonariusze KAS cyklicznie prowadzą akcje ukierunkowane na zwalczanie nielegalnych środków odurzających, substancji psychotropowych oraz dopalaczy. Działania te, mają na celu zapobieganie wprowadzaniu do obrotu szkodliwych substancji, których używanie może prowadzić do narkomanii.

[ALERT]1590217009624[/ALERT]

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz