Zamknij
12:32, 06.07.2023

Od rana do naszej redakcji dzwonią i piszą Czytelnicy z informacją, że przy ulicy Lubickiej nie ma fotoradaru. "Tak już będzie zawsze?" - pytają.

Zawirowań z fotoradarami ciąg dalszy. W środę (5 lipca) informowaliśmy, że po wielu miesiącach na drogę krajową nr 91 wraca sprzęt pomiarowy. Na "starej jedynce", między Toruniem, a Aleksandrowem, na wysokości miejscowości Otłoczyn, nie było go od listopada ubiegłego roku. 

Fotoradar został zdemontowany ze względu na konieczność serwisowania urządzenia. Później pojawiła się informacja, że jest jednak uszkodzony. Teraz najprawdopodobniej wymienili go na zupełnie nowy.

A w Toruniu na odwrót

Ta informacja bardzo zainteresowała kierowców z naszego miasta. Okazuje się, że na wysokości ulicy Lubickiej 37 nie ma fotoradaru.

- Od wczoraj wymieniają radar na ul. Lubickiej przy kominkach. Prace trwają także dziś.

- Tak już będzie zawsze?

- informują i pytają nasi Czytelnicy.

To, że fotoradar wróci jest więcej niż pewne. Pisaliśmy o tym na początku lutego. Podawaliśmy wtedy, że dotychczas działający fotoradar Fotorapid CM zostanie  wymieniony na urządzenie MultaRadar CD, najnowszej generacji przyrząd pomiarowy do rejestracji prędkości pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość.  fotoradar ten pozwala na precyzyjną identyfikację pojazdu i wskazuje numer pasa ruchu, na którym poruszał się zmierzony pojazd. 

Aktualnie przy Lubickiej trwają prace modernizacyjne. Konkretna data uruchomienia nowego sprzętu nie jest jeszcze znana. W Toruniu, poza fotoradarem przy ul. Lubickiej 37 działają jeszcze dwa inne urządzenia rejestrujące prędkość: przy ulicy Grudziądzkiej i przy Szosie Lubickiej.

Zobacz także:

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Ratownicy z Torunia pomogli rannym z wypadku!
zobacz fotorelację
Odsłonięcie Katarzynki Mirosława Zientarskiego
zobacz fotorelację
Dożynki 2025
zobacz fotorelację
Wypadek w Łysomicach pod Toruniem
zobacz fotorelację
Otwarcie Business Park Toruń
zobacz fotorelację
Groźny wypadek na S5 w regionie
zobacz fotorelację
Nowe skrzyżowanie przy Macieju
zobacz fotorelację
Śmiertelny wypadek w Grzywnie pod Toruniem
zobacz fotorelację
Remont na A1 pod Toruniem
zobacz fotorelację
Pogrzeb Mariusza Wajnerta - policjanta z KMP Toruń
zobacz fotorelację