Zamknij
Ważne

Kolędy, życzenia i jubileusz. Wyjątkowe spotkanie Caritas w Przysieku [FOTO]

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 17:00, 18.01.2026 Aktualizacja: 12:33, 15.01.2026
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski Fot. Daniel Wiśniewski

Uroczystość kolędowa Caritas Diecezji Toruńskiej, która odbyła się w środę 14 stycznia w Ośrodku Szkoleniowym Caritas w Przysieku, miała w tym roku szczególny charakter. Była nie tylko okazją do wspólnego kolędowania, ale także do uczczenia 65. urodzin ks. prałata Daniela Adamowicza, dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, instytucji współpracujących z Caritas, a także wolontariusze i przyjaciele organizacji. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych frekwencja dopisała, a wydarzenie przebiegało w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Wspólne kolędowanie i słowa wdzięczności

Wspólne śpiewanie kolęd, modlitwa i rozmowy były centralnym punktem spotkania, któremu przewodniczył biskup toruński Arkadiusz Okroj. Uczestnicy podkreślali, że doroczne kolędowanie Caritas to nie tylko tradycja, ale też moment podsumowania całorocznej działalności i okazja do wyrażenia wdzięczności osobom zaangażowanym w pomoc potrzebującym.

[FOTORELACJANOWA]14540[/FOTORELACJANOWA]

Głos zabrał także prezydent Torunia Paweł Gulewski, który podziękował za zaproszenie i nawiązał do znaczenia wspólnoty tworzonej wokół Caritas.

– W tej wspólnocie zawsze najpełniej wybrzmią słowa pięknej polskiej kolędy: „Mizerna, cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały"…. Księdzu Dyrektorowi oraz uczestnikom tego radosnego spotkania życzę pomnożenia wszystkich noworocznych i bożonarodzeniowych inspiracji

– mówił.

Jubileusz dyrektora Caritas

Szczególnym momentem uroczystości było złożenie życzeń ks. prałatowi Daniel Adamowicz z okazji 65. urodzin. Prezydent Torunia podkreślił znaczenie wieloletniej pracy Jubilata na rzecz mieszkańców miasta i całej diecezji.

– Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia i gratulacje z okazji 65. urodzin. Ten jubileusz budzi głęboki szacunek oraz wdzięczność za lata ofiarnej służby na rzecz mieszkańców Torunia i całej diecezji – zaznaczył.

Słowa uznania skierował również przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz, życząc dalszych sił i wytrwałości w prowadzeniu dzieła Caritas.

Rodzinna atmosfera spotkania

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili muzycy pod kierunkiem Jacek Beszczyński, a wspólne kolędowanie podkreśliło wyjątkowy, niemal rodzinny charakter spotkania. Nie zabrakło rozmów, gratulacji i symbolicznych gestów wdzięczności wobec dyrektora Caritas oraz wszystkich osób zaangażowanych w działalność pomocową.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%