Zamknij

Zamek Dybowski znów tętni życiem. Rusza Festiwal „Klasyka na Zamku”

red. 13:29, 25.07.2025 Aktualizacja: 13:36, 25.07.2025
Skomentuj Archiwum DDT Archiwum DDT

Zamek Dybowski w Toruniu znów ożyje. W ten weekend jego mury staną się tłem dla teatralnych spektakli z udziałem znanych aktorów. W programie m.in. „Zemsta” i „Król i caryca”.

W dniach 25–27 lipca 2025 r. Zamek Dybowski w Toruniu stanie się wyjątkową sceną teatralną. Wszystko za sprawą Festiwalu „Klasyka na Zamku” – wydarzenia łączącego polską tradycję literacką z historią i niezwykłą scenerią średniowiecznej warowni.

To trzy dni spotkań z kulturą, emocjami i najwybitniejszymi dziełami polskiej dramaturgii w plenerze. Na scenie wystąpi ponad 20 aktorów, w tym m.in. Halina Rowicka, Jerzy Zelnik, Andrzej Mastalerz, Małgorzata Mikołajczak, Jarosław Gajewski i Dariusz Kowalski.

Trzy dni spektakli w niezwykłym miejscu

W piątek (25 lipca) o godz. 21:00 widzowie zobaczą kultową „Zemstę” Aleksandra Fredry – klasyczną komedię pełną humoru, miłosnych nieporozumień i sąsiedzkich zatargów.

W sobotę (26 lipca) również o godz. 21:00 wystawiony zostanie dramat „Król i caryca” – opowieść o burzliwym romansie Katarzyny Wielkiej i Stanisława Augusta oraz jego politycznych konsekwencjach.

Z kolei w niedzielę (27 lipca) o godz. 15:00 zaplanowano spektakl familijny „Bajka nie tylko o smoku”. To poetycka, muzyczno-teatralna opowieść o sile wyobraźni i marzeń – idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Teatr Klasyki Polskiej i Fundacja Kraj Wspaniały

Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Kraj Wspaniały, wspólnie z Teatrem Klasyki Polskiej – narodową instytucją kultury, która od 2023 roku przemierza Polskę, prezentując klasyczne polskie sztuki na scenach w całym kraju.

W ciągu dwóch lat Teatr Klasyki Polskiej wystawił swoje spektakle w ponad 80 miejscowościach. Misją tej instytucji jest łączenie historii, literatury i współczesnych emocji w przestrzeni, która buduje wspólnotę i tożsamość.

Zamek Dybowski, który przez lata pozostawał zapomniany, dziś zyskuje nowe życie. Festiwal to nie tylko uczta teatralna, ale również symboliczny powrót do korzeni – pokazujący, że kultura może tchnąć nowe znaczenie w historyczne miejsca.

Bilety dostępne online

Wstęp na wydarzenie jest biletowany. Wejściówki można kupić przez stronę internetową Fundacji Kraj Wspaniały: https://fundacjakrajwspanialy.pl/bilety

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%