Zamknij
REKLAMA

Będą przygrywać w takt swoich dyplomów - czy impreza dla akademików na stałe zagości w Toruniu?

13.58, 29.09.2016 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Do tej pory nie było w Polsce przeglądu muzycznych spektakli dyplomowych, fot. depositphotos, zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Na mapie toruńskich wydarzeń kulturalnych już 14 października zadebiutuje I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych PRZYGRYWKA. Młodzi artyści będą rywalizować o nagrodę marszałka. Do tej pory takiego przeglądu w Polsce nie było!

Przegląd wystartuje 14 października. Na scenie Teatru Muzycznego zaprezentuje się kilkanaście zespołów teatralnych.

- To pierwsza tego typu impreza w kraju. Od ponad 30 lat w Łodzi odbywa się festiwal szkół teatralnych, w Bydgoszczy zaś forum młodych muzyków. Przeglądu spektakli muzycznych  do tej pory nie było. A przecież spektakle muzyczne i musicale to ważny element współczesnego teatru – wyjaśnia dyrektor Teatru Muzycznego Anna Wołek. - Mamy nadzieje ze nasz przegląd zapisze się trwale w kalendarzu wyższych szkół artystycznych. Planujemy już drugą edycję, pod koniec kwietnia 2017 roku. Liczymy na to, że PRZYGRYWKA stanie się miejscem wymiany doświadczeń i integracji środowiska artystycznego.

Organizatorzy póki co nie podają szczegółowego programu wydarzenia. Wiadomo jedynie, że przegląd zainauguruje koncert zespołu jazzowego Artur Tuźnik Trio oraz, że w trakcie PRZYGRYWKI w Toruniu wystąpią aktorzy z wileńskiego Teatru Polskiego. Przedstawią kilka scenek z "Pana Tadeusza" w oryginalnym języku kresowym.

(Adrian Aleksandrowicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%