Zamknij
REKLAMA

Pełnią kolorów na przekór szarej, polskiej rzeczywistości. To pierwsza wystawa malarza w Polsce!

08.21, 15.09.2016 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Wystawę można oglądać w galerii Teatru Muzycznego fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Swoją przygodę z malarstwem zaczynał na przełomie lat 80 i 90. Być może to właśnie przez szarość tamtych czasów jego obrazy wyróżnia pełnia kolorów. W galerii Teatru Muzycznego otwarto wystawę Jana Zwolickiego. To jedna z pierwszych ekspozycji prac artysty w Polsce!

Do tej pory prezentował swój dorobek artystyczny głównie w Niemczech, jak sam przyznaje, to dlatego, że na początku swojej drogi artystycznej spotkał dobrych i życzliwych ludzi, którzy mieszkali za naszą zachodnią granicą.

- Świadomie wybrałem bycie malarzem, ale zaczynałem w bardzo trudnych czasach. Spotkałem wtedy kilka przychylnych mi osób, które mieszkały w Niemczech. Przyjąłem ofertę współpracy i dlatego do tej pory głównie na Zachodzie pokazywałem swoje malowidła – przyznaje w rozmowie z Dzień Dobry Toruń Jan Zwolicki.

Jego prace odznaczają się mnogością kolorów, ich nasycenie hipnotyzuje odbiorcę i nie pozwala mu odwrócić wzroku.

fot. Tomasz Berent

Wyrazista kolorystyka to cecha charakterystyczna malarstwa Zwolickiego, artysta kładzie na to nacisk czasami kosztem kulturowej symboliki, wszystko po to, aby wywołać uśmiech na twarzy odbiorcy.

- Staram się, aby moje prace niosły pozytywny przekaz, stąd ta mnogość barw, ale nie są to kolorowe obrazki. Dbam o harmonię, kompozycję i perspektywę – dodaje Zwolicki. – Na początku mojej drogi wzorowałem się na klasykach, m.in. na impresjonistach. Ciągle pozostaje wierny zasadom kompozycji.

Na wystawie w galerii Teatru Muzycznego zobaczymy obrazy namalowane w ostatnich latach. Tworzą one całość, wyraźnie można zaobserwować inspiracje industrialną przestrzenią miejską i postaci, często ukazane w bardzo nieszablonowy sposób. 

Jedną z pierwszych wystaw kujawsko-pomorskiego malarza w Polsce można oglądać w galerii Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej.

(Adrian Aleksandrowicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%