Krwiste premiery, fascynujące wykłady i najlepsi autorzy kryminałów! Już niedługo w Toruniu będziemy mieli okazję spotkać największe gwiazdy literatury sensacyjnej, wziąć udział w ekskluzywnych warsztatach oraz odkryć tajniki pracy detektywów i ekspertów kryminalistyki. Jeśli kochasz kryminały to koniecznie sprawdź program wydarzenia!
[ZT]65308[/ZT]
Nadchodzi jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych tej wiosny! Ogólnopolski Festiwal Premier i Debiutów Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze! Wydarzenie oferuje atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników.
Już od samego rana dzieci będą mogły spróbować swoich sił w warsztatach detektywistycznych, a młodzież i dorośli – zanurzyć się w fascynującym świecie kryminałów, literatury i nauk śledczych.
Poniżej publikujemy pełen harmonogram wydarzenia
Mediateka w Młynach, ul. Kościuszki 77
10:00 oraz 12:00: Warsztaty detektywistyczne dla dzieci pt. „Pierwszy trop sekret” prowadzone przez Akademię Sztuk Różnych (imprezy zamknięte).
11:00: Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło dla najmłodszych (impreza zamknięta).
Teatr Muzyczny, ul. Żeglarska 8
16:45: Oficjalne otwarcie festiwalu.
17:00: Panel „Detektywi. Służba, biznes i… popkultura” z udziałem Dawida Kuciela (prywatny detektyw) oraz Tadeusza Zymana (prokurator w stanie spoczynku), moderowany przez Przemysława Semczuka.
18:00: Wykład „Prawdy i mity o polskim detektywie” adw. dr Marcina Berenta, prof. AWS – opowieść, która poruszy każdego miłośnika kryminałów.
19:00: Prapremiera audio „Superprodukcja” – panel z Jarosławem Jaworskim we współpracy z partnerami: EMPIK GO oraz Wydawnictwem Literackim.
20:30: Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim – prapremiera powieści „Rumor”, moderowane przez Łukasza Wojtusika.
Mediateka w Młynach, ul. Kościuszki 77
10:00 oraz 12:00: Kontynuacja warsztatów detektywistycznych dla dzieci „Pierwszy trop sekret” (imprezy zamknięte).
11:00: Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło dla dzieci (impreza zamknięta).
Pozostałe wydarzenia:
17:00: Wykład „Widmo Zbrodni. Jak chemia kryminalistyczna wspiera pracę śledczych” z dr Andrzejem Wolanem z UMK w Toruniu.
18:00: Spotkanie autorskie z Małgorzatą Oliwią Sobczak, prowadzone przez Georginę Gryboś.
19:00: Wykład dr n. med. Macieja Klimarczyka „Narcyzi, psychopaci, socjopaci – czy powinniśmy się bać?” (wydarzenie 18+).
20:00: Rozmowa „Zwłoki w służbie nauki. O trupich farmach i roli antropologa sądowego” z dr n. biol. Dorotą Lorkiewicz-Muszyńską, moderowana przez Annę Sawicką-Banaszkiewicz (wydarzenie 18+).
Mediateka w Młynach, ul. Kościuszki 77
11:00: Spotkanie autorskie i warsztaty literackie dla młodzieży z Markiem Stelarem (impreza zamknięta).
17:00: Wykład Zygmunta Miłoszewskiego „Banknoty zroszone łzami – blaski i cienie pisania scenariuszy.”
17:30: Warsztaty antropologiczne „Zapisane w kościach” z dr n. biol. Dorotą Lorkiewicz-Muszyńską (impreza zamknięta).
18:00: Panel „Kryminalny Debiut Roku” z udziałem laureatów: Julii Łapińskiej, Grzegorza Dziedzica oraz Przemysława Kowalewskiego, moderowany przez Joannę Chrzanowską.
19:30: Wykład „Obcy wspiera pracę śledczych” dr Pawła Leśniewskiego, adiunkta w katedrze kryminalistyki ANS w Pile (wydarzenie 18+).
20:30: Interaktywny wykład „Ostatnia libacja. O tym, jak Halina straciła głowę do alkoholu” dr n. med. Bartosza Burchardta z Zakładu Medycyny Sądowej UM w Poznaniu (wydarzenie 18+).
Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
10:00–13:00: Warsztaty literackie prowadzone przez Wojciecha Chmielarza (impreza zamknięta).
Konstelacja Blogosfery:
09:00: Wywiad „to rozmowa. Georgina Gryboś” – inspirujące warsztaty.
10:00: Warsztaty Sonia Staroszyńskiej „Jak zadbać o dobry HOOK w rolkach i opowiedzieć nimi historie.”
12:00: Panel „Czym jest WIN-WIN w relacjach pisarz-bloger?” z udziałem Bartosza Soczówki, Julii Łapińskiej, Przemysława Kowalewskiego, Marcela Woźniaka oraz znanych blogerów.
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
14:00: Panel „Autorki i autorzy powieści nominowanych do Nagrody Kryminalny Debiut Roku 2024” moderowany przez Ryszarda Ćwirleja.
15:00: Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską, prowadzone przez Bartosza Soczówkę.
16:00: Panel „Ależ to jest dobre! Wojciech Chmielarz i Marek Stelar o najlepszych zagranicznych powieściach gatunkowych.”
17:00: Prapremiera nowej powieści Przemysława Piotrowskiego – spotkanie autorskie moderowane przez Łukasza Wojtusika.
18:30: Spotkanie autorskie z gwiazdą wieczoru – Johan Theorin, moderowane przez Agatę Koss-Dybałę (tłumaczenie: Małgorzata Gostomska).
20:30: Wielki finał – Gala Festiwalowa z wręczeniem Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego Kryminalny Debiut Roku 2024 oraz Nagrody Dyrektor Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu Danetty Ryszkowskiej-Mirowskiej.
Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
10:00–13:00: Warsztaty literackie prowadzone przez Wojciecha Chmielarza (impreza zamknięta).
10:30: Panel „Spotkanie autorskie z Laureatką lub Laureatem Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kryminalny Debiut Roku 2024 oraz Redaktorką lub Redaktorem zwycięskiej powieści”, moderowany przez prof. Rafała Moczkodana z UMK.
11:30: Wykład „Szkoła Pisania Zygmunta Miłoszewskiego: Złap za włosy i szepcz czule – sztuka uwodzenia osób czytelniczych.”
12:30: Spotkanie autorskie „Kryminalna godzina duchów” prowadzone przez Przemysława Semczuka, moderowane przez Joannę Chrzanowską.
16:00: Spotkanie autorskie z Martą Matyszczak pt. „Przepraszam, ja już nie żyję”, moderowane przez Marcina Żyndę.
17:00: Wykład „Trzy kłamstwa i jedno morderstwo ‘Straży nocnej’ Rembrandta, czyli kryminalna twarz sztuki na Gwiazdozbiorze Kryminalnym” Jarosława Jaworskiego w ramach Mocna Kultura Show.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz