Zamknij

Przygotować spektakl w tydzień? Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych!

16:45, 07.07.2016 | Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Efekt prac młodych aktorów będziemy mogli podziwiać w sobotę, fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Prawie 30-tka dzieciaków spędza wakacje w Teatrze Baj Pomorski. Przed 5 dni muszą od podstaw przygotować przedstawienie i zaprezentować je publiczności. Dla profesjonalnego zespołu to zadanie niemal niewykonalne, ale dla tej młodzieży nie ma rzeczy niemożliwych!

W najbliższą sobotę o godz. 13. młodzi artyści pokażą swój talent! Przez kilka ostatnich dni spełniali się jako aktorzy, scenografowie, a nawet reżyserzy! Pod okiem Dominiki Miękus z niczego, powstała sztuka!

- W grupie jest 27 aktorów, to dla mnie ogromne wyzwanie! Przez niecały tydzień ta grupa przygotowała spektakl od podstaw, wykonali kawał dobrej roboty! - przyznaje aktorka. - Było bardzo intensywnie, głośno i dynamicznie.

Spektakl składa się z kilku etiud, który wymyślili uczestnicy zajęć. Na kilka dni przed premierą artyści komponują przedstawienie i pracują nad dekoracjami. Pomagają im w tym m.in. wolontariusze: Oskar, Karina i Olga (która sama kilka lat temu uczestniczyła w wakacyjnych warsztatach w Baju) oraz Mateusz Jagielski, który wspiera twórcze działania plastyczne. Próby odbywają się pod czujnym okiem dyrektora Zbigniewa Lisowskiego. Mali aktorzy zgodnie przyznają, że te warsztaty bardzo dużo ich nauczyły.

- Należy cały czas marzyć i to udowodnimy na scenie! Bardzo się napracowaliśmy nad sztuką i efekt naszych twórczych działań trzeba zobaczyć- zaprasza Jaśmina, jedna z młodych aktorek.

Młodzi aktorzy chociaż pierwszy raz pojawią się na profesjonalnej scenie to raczej nie odczuwają tremy.

- Pracujemy tak intensywnie, że nie ma miejsca na stres, nawet jeśli ktoś się stresuje, to w tak dużej grupie zawsze ktoś kogoś rozśmieszy. Trema pewnie się pojawi, ale jeszcze nie teraz - wyjaśnia Amelia, uczestniczka warsztatów.

fot. Tomasz Berent

Jak młodzież poradzi sobie na scenie? Przekonamy się już w sobotę. Wstęp na premierę jest darmowy.

(Adrian Aleksandrowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%