W toruńskim Kinie Camerimage znowu zapowiada się niezwykła noc dla miłośników kina. Już w piątek (20 października), w jedynym toruńskim kinie należącym do Sieci Kin Studyjnych, odbędzie się specjalna projekcja filmu "Doppelgänger. Sobowtór" w reżyserii Jana Holoubka, po której widzowie będą mieli okazję spotkać się z nim samym.
Film opowiada historię młodego komunistycznego agenta, który działa pod przykrywką w Strasburgu, przekazując cenne informacje z Zachodu swoim mocodawcom. Jednak jego praca staje pod znakiem zapytania, kiedy tajemniczy człowiek w Polsce zaczyna zadawać niewygodne pytania. W roli głównej zobaczymy znanego aktora Jakuba Gierszała, związanego z Toruniem. Nasze miasto stało się scenografią niektórych filmowych scen.
Reżyser, który będzie gościem specjalnym tego wieczoru, jest jednym z najlepszych twórców polskiego kina. Współpracując z autorem zdjęć Bartłomiejem Kaczmarkiem, buduje fascynujące wizualnie i fabularnie światy, które przyciągają widzów. Ich praca została doceniona na Festiwalu EnergaCAMERIMAGE w 2020 roku, kiedy to Holoubek otrzymał nagrodę za najlepszy debiut reżyserski za film "25 lat niewinności", a Bartłomiej Kaczmarek zdobył specjalne wyróżnienie w Konkursie Filmów Polskich.
Film "Doppelgänger. Sobowtór" rywalizować będzie w Konkursie Filmów Polskich podczas tegorocznej edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE. To doskonała okazja, aby przed premierą festiwalową zobaczyć ten film i spotkać się z jego reżyserem, który podzieli się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z widzami.
Projekcja filmu rozpocznie się w piątek (20 października) o godzinie 17:00, a spotkanie z Janem Holoubkiem otwarte dla wszystkich chętnych planowane jest na około godzinę 19:00. Kino Camerimage serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina na tę wyjątkową okazję. Nie przegapcie okazji, by być częścią tego wyjątkowego wieczoru filmowego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z piekła slumsów do aresztu w Toruniu. Kim jest?
powiesić śmiecia
fff
20:10, 2025-07-04
Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu
Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.
też kierowca
17:53, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz