Zamknij

Torunianka napisała kolejną książkę! O czym pisze tym razem Kamila Cudnik?

10:08, 16.11.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Torunianka napisała kolejną książkę! O czym pisze tym razem Kamila Cudnik?

Wydawnictwo Zysk i S-ka wydało kolejną powieść mieszkanki Torunia - Kamili Cudnik "W cieniu twierdzy". Autorka w zapowiadanej książce ponownie poprowadzi czytelnika przez to piękne miasto, tym razem jednak przeniesiemy się do 1904 roku.

Opowieść aż skrzy się od zdarzeń - będzie niebezpieczna miłość i zbrodnia, będą spiskowcy i tajemnice...A do tego świetnie opisane miasto, nastroje w nim panujące, sytuacja polityczna i społeczna.

Fot. Nadesłana

"Toruń w czasie rządów pruskich. Zabawa w noc świętojańską kończy się w najmniej spodziewany sposób, uruchamiając lawinę zdarzeń.

Rok 1904. Walter Offenberg, pruski oficer, z powodu skandalu związanego ze śmiercią żony zostaje odesłany z Berlina do nadgranicznej Twierdzy Toruń. W pobliżu miasta kupuje majątek po zubożałym polskim ziemianinie. Gdy przyjeżdża do pałacu, poznaje Luizę Zagórską, córkę poprzednich właścicieli, choć nie od razu orientuje się co do tożsamości młodej kobiety. Luizauczyła się śpiewu w Paryżu, musiała jednak przerwać lekcje, gdy jej rodzinne dobra zostały zlicytowane. Od pierwszego spotkania zaczyna iskrzyć między pruskim oficerem a młodą ziemianką.

Wkrótce, podczas nocy świętojańskiej, we wsi dochodzi do brutalnej zbrodni. Zostaje wszczęte śledztwo.

Polskie ziemiaństwo, pruscy urzędnicy, konspiracyjne kręgi, rodzinne sekrety, zakazane uczucie. Kto zyska, a kto straci w tej rozgrywce?"

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%