Zamknij

Toruń zagra w filmie. To będzie hit na miarę 'Excentryków'?

10:31, 19.09.2021 | ddtorun.pl/Akson Studio Sp. z o.o.
Skomentuj fot. Akson Studio Sp. z o.o.
REKLAMA

Toruń zagra w filmie. To będzie hit na miarę 'Excentryków'?

Trwają zdjęcia do najnowszego filmu produkcji Telewizji Polskiej pt. "Filip”. To pierwsza ekranizacja bestsellerowej powieści Leopolda Tyrmanda o tym samym tytule. Zdjęcia do filmu realizowane są m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Jeleniej Górze i aktualnie w Toruniu. W roli tytułowej występuje Eryk Kulm, reżyserem jest Michał Kwieciński.

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci.

Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart. Niebawem alianckie bombowce zmiotą z powierzchni ziemi tą tętniącą życiem wieżę Babel.

W rolę tytułowego Filipa wcieli się aktor młodego pokolenia Eryk Kulm, znany z kreacji w filmach: „Lokal zamknięty”, „Cudak”, „Piłsudski” oraz seriali „Wojenne dziewczyny” czy „Bodo”. U jego boku występują: Sandra Drzymalska, Robert Więckiewicz, Maurycy Popiel, Mateusz Rzeźniczak, Maja Szopa, Julian Świeżewski, Nicolas Przygoda, Karol Biskup, Robert Gonera, Monika Kwiatkowska, Hanna Śleszyńska oraz aktorzy z Francji, Włoch Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Czech i Holandii, w tym: Victor Meutelet, Caroline Hartig, Joseph Altamura, Tom van Kessel, Philip Gunsh, Ondrej Kraus, Werner Biermeier, Zoe Straub i Gabriel Raab.

[ALERT]1632040309440[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/Akson Studio Sp. z o.o.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

DD T. kłamieDD T. kłamie

1 6

Gadzinowa gazetka Dzien Dobry Torun z ul . konopnickiej to = Fabryka Kłamstwa.
Wyborcze pismakii DD T. razem z głównym nurtem Dezinformują i szczują na Grzegorza Brauna, zamiast chłostać ministra choroby i nagłej śmierci Niedzielskiego ,za jego sto 70 tysiecy nadmiarowych zgonów Polaków! 10:57, 19.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wtórne ddtWtórne ddt

2 3

5 dni temu wstawiliscie juz swoj wysryw na ten temat.
Jak cymbały z ddt macie dublować swoje wysrywy, to może lepiej skupcie sie na opisaniu najbliższych promocji w biedrze lub relacji z otwarć kolejnych osiedlowych sklepików.
To nie powinno wykraczac poza wasze mozliwosci "dziennikarskie" 00:01, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%